Decoupage v interiéru

www.fler.cz/laivae

Máte rádi originalitu, ale bohužel si nemůžete dovolit designérské kousky? A proč si je nevyrobíte sami? Vyjde vás to mnohem levněji, budete originální a váš domov získá nový náboj.

Decoupage v interiéru je skvělou možností, kterou můžete takového efektu dosáhnout.

Ohrnujete nad decoupagí nos? Stále si myslíte o decoupagi své? Jak může být pouhé nalepování ubrousku honosné?

Je na čase, abyste se konečně prozřeli, na rozdíl od České republiky patří ve světě decoupage k nejuznávanějšímu tradičnímu umění.

Chcete být in? Tak byste se měli inspirovat špičkovými designéry, kteří momentálně hojně využívají ke své práci možnosti této techniky. decoupage aplikují na nábytek (stoly, skříně, židle, zrcadla, kuchyňské linky i dveře), dokonce se nebojí zdobit ani zdi, jen aby dosáhly netradiční a moderní vzhled.

Zkuste tedy popustit uzdu své fantazii a zahrajte si i vy na návrháře.

Decoupage v interiéru

Máte doma nějaký starší kousek o kterém jste si mysleli, že je na vyhození? Co kdybyste vzali štětec a barvy a zkusili s ním něco udělat?

Při renovaci se nebojte použít různých technik, kterými můžete nábytek proměnit v jedinečný kousek. Vyhrajte si se způsobem aplikace barev. Povrch můžete různě zbrousit a patinovat, aby nábytek získal starožitného vzhledu. Zdobení nábytku u decoupage nemusí znamenat pouze zdobení ubrouskem, motivy jsou obvykle na velký nábytek příliš malé a tak se na ně velmi nehodí.

Na českém trhu však máte k dispozici řadu různých decoupážních papírů, které můžete využít. Decoupage ale není pouze o ubrouscích anebo decoupažním papíru, pojem decoupage se týká všeobecného zdobení obvykle dřevěného podkladu nějakým papírovým motivem. Ke zdobení tedy můžete použít jakýkoliv papír – pohlednice, noviny, scrapbookový papír, plakáty, balící papír i kalendář. Jestli jste i jinak výtvarně zruční můžete papír kombinovat i s vlastní malbou. Věřte, že takovýmto nábytkem získáte obdiv od každé návštěvy a i oni budou toužit mít doma něco takového.

Kromě nízkých nákladů je na tom skvělá i ta skutečnost, že až se vám design omrzí, není žádný problém jej s pomocí využití techniky decoupage převléct do dalšího aktuálního kabátku. Nebojte se obejít bazary a nalézt svůj  originální kousek nábytku tam, doma si jej pouze dotvoříte k obrazu svému.

zdroj fotografií: www.fler.cz/laivae

a jedenkrát sxc.hu

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

4 reakce na “Decoupage v interiéru”

 1. Michaella napsal:

  Adri, moc se mi decoupage líbí. Je tolik možností a výběru jak zpestřit a zmodernizovat bydlení, supeeer.

 2. adriana napsal:

  Díky….je doopravdy mnoho možností, jak ozvláštnit interiér…chce to jen trochu fantazie a odvahy

 3. Timea napsal:

  Já vyzkoušela textilní decoupage, taky super. Mám spoustu ubrusů a ubrousků. Dá se taky aplikovat na prostírání na stůl – na bambusové nebo slámové. Akorát textilní decoupage lepidlo se více vsakuje a je ho tedy potřeba větší množství.

 4. pegonela napsal:

  Moc pěkné.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.