Jak si vybrat novou pračku?

baukncht

Pokazila se Vám pračka a potřebujete si vybrat novou, jenže vůbec netušíte jak začít? Poradíme Vám. Co bychom měli vědět, než vybereme tu správnou automatickou pračku.

 

Jaké máme druhy praček?

Volně stojící zpředu plněné pračky, jsou na trhu zastoupeny nejvíce. Většinou tyto pračky vybíráme do větších prostor. Pračky zpředu plněné se vyznačují variabilitou. Můžeme si zvolit velikost pračky, nejrůznější funkce, nebo možnost zabudování třeba do kuchyňské linky.

Volně stojící shora plněné pračky. Tyto automatické pračky jsou vhodné do malých panelákových koupelen. Nezapomínejte počítat u praček shora plněných s víkem, které se otevírá nahoru. pračky shora plněné se vyrábějí většinou na menší množství prádla, kolem 5kg, ale i tak najdou skvělé využití do menších domácností.

Dúležité parametry volně stojících praček.

Odstřeďování, minimálně by měla mít práčka 1000 otáček za minutu. Čím více otáček, tím vytahujeme prádlo suší. Musíme však být opatrní na materiál, který zrovna pereme, ne pro všechno prádlo, jsou vysoké otáčky dobré.

Množství prádla. Při výběru pračky je důležité vědět kolik prádla cca pereme.  Rozsah náplní se pohybuje od 3-10 kg.

Spotřeba vody, energie. Tyto ukazatelé máme označené na spotřebiči písmeny, přičemž nejnižší spotřebu vody, energie značí písmeno A.

Dále rozhodují funkce, které se Vám u automatické pračky hodí, jako odložený start,rychlé praní,  sprchování prádla, program na skvrny, program na snadné žehlení a další. Toto všechno nám nabízejí Baunkecht pračky, krásného nadčasového designu.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 3,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Jak si vybrat novou pračku?”

  1. Anet napsal:

    mám pračku AEG asi půl roku a jsem naprosto spokojená, vybírala jsem podle funkcí, především aby měla odložený start a program na rychlé praní, samozřejmě mi záleželo i na ceně.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.