Nápady pro interiérová zrcadla

843113_mirror

Chcete ozvláštnit svůj domov? Zdá se vám tmavý, malý, nudný? Napadlo vás, že byste jej mohli ozvláštnit nějakým zrcadlem?

Ne nadarmo je mají tolik rádi šikovní designéři a architekti, kteří zrcadla rafinovaně umisťují i na místa, kde byste je nečekali.

Zrcadla jsou důležitým interiérovým prvkem již od dávnověku, kdy se lidé vzhlíželi do vyleštěné desky z obsidiánu. Leštěné stříbro, či bronz přišlo až posléze.  Za skleněná zrcadla vděčíme Benátčanům. Dnešní zrcadla tvoří deska skla, která  má na zadní straně hliníkovou vrstvu.

Do interiéru můžete použít různé druhy zrcadel. Pokud se nebojíte můžete vyzkoušet zrcadlovou mosaiku.

Mozaikové zrcadlo

Jedná se o zrcadlo vytvořené ze zrcadlových střepů, které nalepíte na stěnu, ale třeba i na stůl místo kachliček. Místnost získá orientální nádech a prostor to velice ozvláštní, protože se jedná o marocký styl výzdoby interiéru. Jen na vás záleží jestli na mozaiku využijete malé střepy anebo naopak veliké. Efekt takovéto mozaiky je prozařující.

Antická zrcadla

Různá stará zrcadla, která na na první pohled k sobě nepatří, mohou nakonec vytvořit v interiéru velice zajímavý efekt. Stačí, když se cik cak nainstalují do nějakého tmavého koutu. Mohou se naklást ve stylu dlaždic anebo obrázků.  Pro získání takových zrcadel zkuste prošmejdit různé bazary, vetešárny, či starožitnictví. V tomto případě zde nejde mít dokonalé zrcadlo s rámem bez chybičky, naopak své kouzlo tu má znatelný zub času. Správnou instalací můžete dosáhnout zajímavého efektu – zesvětlení interiéru a vytvoření zajímavého interiéru i tam, kde bychom to nečekali.

Dekorační rámy

Zrcadla se zajímavými rámy. Nebojte se experimentů a rámy si vytvořte podle vlastních představ. Při tvorbě můžete použít mozaikové kameny anebo střepy. Na rám také můžete nalepit ubrousky, či jiný papír. Zrcadlový rám můžete dekorovat i něčím zcela atypickým, jako je třeba písek, mušle, kameny anebo dřevo. Takový jedinečný a originální rám vám vytvoří zcela nevšední výzdobu každého interiéru.

Zrcadlová okna

Zkuste doma vytvořit něco nevšedního a atypického. Zrcadlová okna jsou nejen nevšední výzdobou, ale pomohu vám i s dojmem většího prostoru. Takové zrcadlo funguje na principu ukotvení holého zrcadla na stěnu, kdy okolo něj místo rámu připevníme dřevěný okenní rám. Dojem můžete dotáhnout až do detailů, když před okno připevníte poličku, tak jako na klasickému okně a ozdobíte je truhlíky s květinami.

Zrcadla dejte na místa tam, kde byste je nečekali. Ideální jsou tmavé skříně, kouty, ale třeba i spižírny anebo malé balkóny. Jsou skvělé i na zahradě. Podle feng shui by však nikdy neměly být v ložnici, protože odpoutávají pozornost. Zrcadlo  v ložnici může být maximálně na skříni anebo někde za paravánem. Před zavěšením si vždy  ujasněte, jaký odraz byste chtěli, aby se v zrcadle odrážel ( zda váza anebo botník). Zrcadel se ale rozhodně nebojte a s hravostí je zapojte do svého interiéru.

zdroj informací: ehow.com

idnes.cz

a vlastní zkušenosti

fotografie z sxc.hu

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

3 reakce na “Nápady pro interiérová zrcadla”

  1. pegonela napsal:

    Známá má přesně stejné zrcadlo, jako je to na snímku se skleničkou. Má interiér laděný do „starožitna“ a zrcadlo tam skvěle zapadne. Já osobně mám také zrcadla ráda.

  2. Timea napsal:

    A co zrcadlová síň na Petříně, už jste tam byly? Tam jsem se nasmála jako nikde!

  3. pegonela napsal:

    Já jako dítě. Ale šla jsem podle podlahy, tak jsem ani nebloudila.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.