Ráj na Zemi – Maledivy

Maldives_sand_walkway_19491_l

Maledivy:
Je tomu rok, co jsem se rozhodla podívat se do této exotické krajiny. Byla to velmi dobrá volba a doufám, že budu mít příležitost se na Maledivy ještě v budoucnu podívat.

 

Maledivská republika

Maledivy jsou ostrovní stát poblíž Asie, rozléhající se v Indickém oceánu. Tvoří jej tisíce ostrovů a ostrůvků. Azurové nebe bez jediného mráčku a křišťálové moře, dodávají této krajině jedinečný takřka až neskutečně krásný zjev. Když jsem viděla první ostrov, jediné co mě napadlo bylo, že je to jako plocha z mého počítače.

Všechny ostrovy samozřejmě nejsou obydleny. Cestovní kanceláře nabízejí zájezdy do luxusních resortů. Ostrůvky jsou celkem malé rozlohy, kolem dokola ho projdete cca za 70 minut. Nemusíte se však obávat, najdete na něm vše, co potřebujete. Vždy přijímají jen omezený počet návštěvníků, takže nemusíte mít obavy, že by bylo přeplněno. Navštívila jsem i ostatní ostrůvky a musím říci, že nejvíce mě zaujaly právě ty neobydlené – přírodní, a tak nádherné.

Písek na plážích je bílý a bez jediné chyby, voda průzračná, bílá až světle modrozelená. Maledivy jsou vhodným místem pro potápění i šnorchlování. Snadno tu potkáte vodní želvu, nebo rejnoka, či žraloka útesového, který je ale člověku neškodný.

Díky hojnému výskytu planktonu a korálů nemusíme mít sebemenší strach před přirozenými obyvateli tohoto moře. Můžeme také spatřit četné hejna mant obrovských, delfínů a dokonce i velryb, to se však týká spíše potápěčů.  Tento podmořský svět neodmyslitelně patří k přednostem maledivského ráje. Četná hejna pestrobarevných rybek, chobotnic nebo murén jsou velkým lákadlem i pro děti.

Voda je zde velmi teplá a plavat se dá téměř pořád. Z počasí strach mít také nemusíte i přes období dešťů  je  na Maledivách teplo a srážky se spíše přenesou. Všude okolo rostou kokosové palmy a atmosféru doplňují pestrobarevné velké voňavé květy. K dispozici na resortech jsou také téměř všechny vodní sporty. Najdete zde tenisové i squashové kurty, wellnes, kosmetické a relaxační studia, masáže. Na své si přijdou opravdu všichni.

Pokud nejste potápěčem, ale láká vás to, nechybí ani potápěčské školy, které vám zapůjčí i výbavu.
Nudit se nebudete, je možnost navštívit i historické hlavní město Male. Mě osobně moc nezaujalo, raději už bych další den trávila v přenádherné přírodě. Podívejte se tam i Vy, není to jen lákadlo z magazínů cestovních kanceláří, je to potěcha a oddych pro všechny vaše smysly.

zdroj fotky: everystockphoto.com

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

2 reakce na “Ráj na Zemi – Maledivy”

  1. pegonela napsal:

    Tak si to dám do plánu…:-). Krása!

  2. natallly napsal:

    Panečku, Maledivy, to musí být nádhera. To mě se asi nikdy nepoštěsti, je to trochu mimo moji finanční ligu. To my jezdíme spíše po republice. Letos jsme byli v Jizerských horách, ubatování jsme měli přes http://www.ejizerskehory.cz a musím říct, že bylo dobře.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.