Vlastivěda na výletě – tipy na léto

cyklostezka

Dnes je první letní den a za necelých deset dní začnou prázdniny. Většina z vás již pravděpodobně ví, kam letos pojede na dovolenou a ostatní alespoň tuší, kde by to mohlo být. Jenomže, léto není otázkou pouhých dvou týdnů a ti, jež mají dětí si moc dobře uvědomují, že kromě jedné velké dovolené bude léto nabité různými výlety po ČR. Nevíte kam?

Nevíte si rady? Ať už se chystáte na dovolenou v České republice anebo do zahraničí a Česko bude „pouze“ vašim útočištěm pro pořádání zajímavých výletů, jistě potřebujete zajímavé a nevšední tipy, kam byste mohli vyrazit. Jestliže nevíte, kde hledat, máme pro vás tip: Vlastivěda vám napoví.

Vlastivěda.cz

Portál Vlastivěda je nový český turistický portál, který přináší celou řadu zajímavých výletů po celém Česku. Vždyť ČechyMorava toho mají toho vskutku, co nabídnout. Takovou pestrobarevnost stěží někde jinde ve světě najdete.

Každý den na portále Vlastivěda.cz přibude minimálně jeden nový tip na výlet po české vlasti. Každý výlet na Vlastivěda.cz je věnovaný zajímavým toulkám po českých krásách a to, jak vlakem, pěšky, či na kole s rodinou, s dětmi anebo jen tak ve dvou….

České výlety s Vlastivědou

Vlastivěda.cz se zaměřuje na výlety, které byste si neměli nechat ujít a jež stojí za vidění. Své si zde najde každý, protože na jejich stránkách naleznete výlety za architektonickými skvosty České republiky, hrady, zámky, zříceniny, horské výlety a toulky za přírodními zajímavostmi (jeskyně, přehrady, vodopády a podobně), muzea, galérie, technické památky, Zoo, výlety pro děti, najdete zde tipy na koupání,výlety s vláčky, loděmi, ale také i výlety spojené s kreativitou pro všechny, co rádi tvoří. Velkou a samostatnou část tvoří cyklotrasy s cyklovýlety. Ostatně, věděli jste, že Česko má jednu z nejhustších sítí cyklostezek?

Vlastivěda.cz – tipy na výlet

Větrný mlýn – Kuželov

Mlýn je unikátní technickou památkou, kterou naleznete na Jižní Moravě, přesněji v Bílých Karpatech, který byl v provozu ještě v roce1946. Nyní je zde Technické muzeum, které své návštěvníky seznamuje se zajímavou architekturou a tradiční výrobou mouky.

Otevřeno je zde od dubna do října. V průběhu léta od úterý do neděle a i v období svátků od 9 – 17 hodin.

Cyklostezka Járy Cimrmana – Tanvald

Tuto 30 kilometrů dlouhou cyklostezku hledejte na severu Čech, přesněji na pomezí Jizerských hor a Krkonoš v oblasti okolo krásného městečka v Severních Čechách – Tanvald. Tato oblast, je vellice poznamenaná nejen zajímavou historií, ale i řadou přírodních, architektonických a technických skvostů. Cyklotrasa Járy Cimrmana začíná od mostu z Návarova, pokračuje přes Zlatou Olešnici směrem na Tanvald, Šumburk nad Desnou, Sladkou dírou k Přetržené přehradě, aby nakonec zmizela na hranicích s Polskem Jizerka – Orle. Cyklotrasa má celkem 9 zastavení a právě na ní se každoročně koná i Spanilá jízda Járy Cimrmana aneb na kole okolo Liptákova.

Westernové městečko – Šiklův Mlýn

Westernové městečko není raritnější památkou uprostřed Čech, i když je pravdou, že pro western máme po Americe jako druhý na světě největší slabost. Městečko se nachází v oblasti okolo říčky Bobrůvky, kde ještě před deseti lety vládli trempové, u vesnice Zvole nad Pernšejnem v okrese Žďár nad Sázavou na Vysočině. Oblast je krásná nejen pro nádhernou přírodu, unikátní hrad a spoustu dalších památek, ale právě pro tuto velice zajímavou atrakci, která nás s lusknutím prstů vrhá na starý dobrý Západ. Westernové městečko má vše, co každé western město mít má, kavárny, hospody, kostelík, cukrárny a další. Samozřejmě nechybí ani pravé westernové nádraží Union Pacific. Provoz městečka je v průběhu prázdnin, tedy od 2.7 – 4.9. NON STOP a zajímavý program se zde koná každý den, mimo pondělí, přičemž vrcholí v sobotu mimořádnou akcí.

Pokud se chcete dozvědět o výletech po ČR, více informací, nahlédněte na webové stránky www.vlastiveda.cz, kde kromě těchto tipů na výlety naleznete i celou řadu dalších. Pro nadšené cestovatele je zde i další možnost sdělování svých zážitků, a to na stránkách pro fanoušky Vlastivěda.cz na facebooku, kam se stačí pouze přihlásit.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

2 reakce na “Vlastivěda na výletě – tipy na léto”

  1. Pirlenka napsal:

    super tipy ;-)

  2. pegonela napsal:

    Šiklův mlýn je úžasný. Dají se zde zajistit i programy pro celé skupiny, např. školní třídy.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.