Harry Potter a Relikvie Smrti II.

Relikvie Smrti

Pokud chcete najít vhodný film pro celou rodinu, aby jste se u toho nenudili ani Vy dospělí, zkuste poslední díl Harryho Pottera.

Již deset let je s námi na televizních obrazovkách a plátnech kin, příběh mladého kouzelnického chlapce Harryho Pottera a jeho kamarádů. Často můžeme slýchat, že tato sága je označována jako nejúspěšnější všech dob.

První díl vyšel před necelými deseti lety pod taktovkou Chrise Columbuse a byl směřován spíše na rodinnou notu, díky čemuž si získal i nejmladší diváky, přestože kritika příliš nejásala. Ale jiná nebyla ani knižní předloha.

Od tohoto počátku uplynulo dost času, vyspěli jak diváci, tak i hlavní hrdinové filmu a přišel čas grandiózního závěru boje dobra se zlem. Mnozí pochybovali o kvalitách režiséra Davida Yatese, který vede ságu od pátého dílu. Myslím, že můžeme s klidným svědomím prohlásit, že svou práci odvedl dokonale. Vše bylo precizní a jak fanoušci, tak i diváci budou zajisté spokojeni.

Je čas vyřídit účty mezi dobrem a zlem

Druhá část Relikvie smrti navazuje přesně tam, kde skončil děj první poloviny. Hermiona, Harry a Ron pátrají usilovně po zbývajících viteálech. Jedině ty jim pomůžou nadobro zničit pána zla (Lorda Voldemorta). Lord Voldemort shromažďuje svoji armádu, aby se zbavil jeho jediné hrozby. Bradavice jsou zabrány temnými silami v čele s ředitelem Severusem Snapem.

Ze začátku se děj může jevit klidně, ale pak se nasadí strhující tempo, kdy se bude střídat jedno překvapení s druhým a diváci se dozvědí všechny otázky, které mají na srdci z minulých dílů. To vše je okořeněné jedinečnými vizuálními efekty.

V ději nenajdete jedinou klidnou chvilku, ani Vás nenapadne podívat se na hodinky a důležitá je zejména poslední půlhodinka, kdy budete strnulí sedět a s napětím čekat co se dál stane.

Velkolepé finále je takovou samostatnou kapitolou. Zpracování se povedlo a dojemný konec nasadí hvězdičku za jedničkou, kterou bychom tomuto filmu udělili.

Relikvie smrti je oproti ostatním dílům i v podobě 3D formátů s českým dabingem, takže klasickou 2D kopii s titulky uvidíme jen v minimálním množství.

Příběh mladého kouzelníka má za sebou tečku. Jsem ráda, že jsem měla možnost zhlédnout tento film a s čistým svědomím napsat, že ukončení bylo takové, jaké si Harry beze sporu zasloužil.

Harry Potter si po právu zaslouží titul nejúspěšnějšího filmu roku, již nyní vynesl svým producentům úctyhodnou částku 19,5 miliardy korun českých.

Hlavní hrdiny filmu snad není třeba ani představovat, Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, stejně jako to, že celá sága je napsána dle námětu J. K. Rowlingové.

Film trvá 2 hodiny.

 

 

 

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 2,33 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Harry Potter a Relikvie Smrti II.”

  1. pegonela napsal:

    Stejně je to pěkné: Jak obyčejná žena psala něco pro syna a stal se z toho takový trhák. Mám pocit, že u nás je to asi těžší prorazit. Sama píši již roky, ale uvědomuji si, že bez kontaktů a kapitálu se mé příběhy maximálně ocitnou v nějakém ženském časepisu.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.