Jak ostříhat jorkšíra?

Jak ostříhat yorka

Dnes velmi populární a oblíbené plemeno yorkšírský teriér, které se vyznačuje svou krásnou dlouhou srstí. Ne však všichni majitelé tuto rasu mají v dlouhých chlupech, často je v salonech necháváme stříhat na sporťáčky, nebo jim vymýšlíme nejrůzněšjí střihy.Dlouhá srst u jorka je velmi krásná v případě, že je udržována a pěstěna, většinou jí musíme balíčkovat do speciálních papírků a promašťovat kvalitní kosmetikou, to však není pro každého a proto pejska takto udržují pouze majitelé, kteří jezdí na výstavy a svého mazlíčka vystavují. My ostatní, kteří si jorka pořizujeme hlavně za účelem mít doma zvířecího mazlíčka a přítele, často volíme nějaký sestřih.

Jak si ale vybrat ten správný?

Dlouhý ocásekNechat culíček, či ostříhat ofinku na krátko, to je dilema. Tělíčko většinou krátíme strojkem, někdy necháme takzvanou záclonku, jindy zase ne, někomu se líbí dlouhé chlupy na ocásku, jiný zase ocásek nechá úplně vyholit, je to jen o naší fantazii a taky o tom, aby se náš pejsek co nejlépe cítil.

Nedoporučuje se stříhat štěňátka a mladé pejsky do 1 roku, aby neztratili funkci se sami zahřívat, v případě, že je jim zima. Nechte tedy svého pejska vyspět a zcela dozrát, teprve pak stříhejte na krátko a podle módních trendů.

A co vy, máte pejska v srsti?

Jaký střih nosí Váš jorkšírek?

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

2 reakce na “Jak ostříhat jorkšíra?”

  1. pegonela napsal:

    Kamarádka chodí se svou fenečkou do salonu, kde jim věří. Nechá tam pejska přes hodinu samotného a vždy je spokojená.

  2. Timea napsal:

    Pravidelě slýchám příběhy o psím mazlíčkovi Nelly od kolegyně v práci. Jsou to podle všeho také velmi inteligentní pejsi !

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.