Kniha 50 odstínů temnoty

430447

Po vynikajícím bestselleru, který nese název Padesát odstínů šedi, se na knižní trh řítí další pokračování a to kniha Padesát odstínů temnoty. Již v prvním díle měli čtenáři možnost seznámit se s mladou a nevinnou redaktorkou Anastacií Steelou a okouzlujícím podnikatelem Christianem Greyem. Jejich vztah začal být zcela jiný, než jsou naše běžné představy při vyslovení slova vztah.

 

Příběh má rychlý spád, knížka je velmi čtivá, erotická, nadchne především nás ženy, to ale neznamená, že není určena i pro mužkou populaci. Je romantická, osvobozující a jakmile přečtete prvních pár kapitol, nebude chtít přestat. Po padésáti odstínech temnoty přijde i třetí díl, knížky jsou trilogií Fifty Shades of Grey autorky E. L. JAMES.

Padesát odstínů temnoty si Vás získá a zůstane ve Vás navždy. 

Ze strachu před temnými tajemstvími trpícího podnikatele Christiana Greye Anastacia Steelová se vrhá do plného pracovního nasazení a končí jejich vztah. Její touha po Greyovi je ale velmi silná a když on navrhne setkání, není schopná odmítnout.
Ani jemu není lhostejné, že už nemá Anu po ruce jako svou hračku. Od rozchodu uplyne jen pár dní, než to Christian nevydrží a ozve se Anastacii. A Padesát odstínů temnoty může začít. Záhy na to se dozvídá a Greyově šedé a temné minulosti více, než si kdy dokázala představit.

V Padesáti odstínech temnoty se dozvíme více o temnotě Christianových sadomasochistických tužeb i to, proč nedokáže vystát doteky mimo vymezený prostor. S rozdílem oproti první části, nám ta druhá na šesti stech stranách příběhu nabídne více romantiky, ale samozřejmě nemravnosti, ve kterých si čtenářky prvního dílu přišly veliké oblibě, chybět nebudou.

Knížka Padestát odstínů šedi se stala nejprodávanější knihou roku 2012 a ani toto pokračování Padesát odstínů temnoty nikoho nezklame.
Vřele doporučujeme přečíst.

 

Úryvek z knížky :

Zírám na tu tištěnou kartičku a v hrudi se mi rozpíná nicota. Není pochyb o tom, že to poslala jeho asistentka. Christian se na tom velmi pravděpodobně podílel jenom okrajově. Je příliš bolestné na to myslet. Prohlížím si růže – jsou překrásné a já se zkrátka nedokážu přinutit je vyhodit do koše. Zodpovědně se odebírám do kuchyně, abych se porozhlédla po nějaké váze. 

A tak přichází rutina. Vstát, pracovat, brečet, spát. Teda, pokusit se spát. Nedokážu mu uniknout ani ve snech. Vídám šedé pronikavé oči, jeho ztracený pohled, jeho vlasy zářící odlesky. A slýchám hudbu, tolik hudby… Už ji vůbec nedokážu poslouchat. Pečlivě se jí vyhýbám, za každou cenu. Dokonce i při reklamách v televizi sebou cuknu. 

S nikým nekomunikuju. Dokonce jsem nezavolala ani mámě nebo Rayovi. Prostě teď nemám sílu na banální řeči o ničem. Ne, to bych fakt nezvládla. Stal se ze mě osamělý ostrov. Zpustošený, válkou zničený kus země, kde nic neroste a jehož obzory jsou prázdné. Tak to jsem já. Díky tomu se dokážu v práci chovat věcně, ale to je všechno. Vím, že kdybych o tom mluvila s mámou, zdrtilo by mě to ještě víc – a to si nemůžu dovolit. 

Nedokážu pořádně jíst. Ve středu kolem poledne do sebe dostávám kelímek jogurtu. Je to první věc, kterou jsem od pátku pozřela. Přežívám na dietní cole a nově objevené schopnosti snášet latte. Právě kofein mě udržuje v chodu, ale zároveň jsem kvůli němu neklidná. 

Jack se kolem mě začíná nějak moc motat, znervózňuje mě, klade osobní otázky. Co po mně chce? Chovám se k němu zdvořile, ale snažím se ho držet od těla. 

Sedím a probírám se horou jeho korespondence a jsem za to rozptýlení v podobě nečinorodé práce vděčná. Zaznamenávám příchozí e-mail a rychle kontroluju, od koho je. No to mě podrž. Od Christiana. To ne, ne tady… ne v práci. 

Od: Christian Grey Předmět: Zítřek Datum: 8.6.2011, 14:05 Komu: Anastasia Steeleová 

Drahá Anastasie, 

odpusť, že Tě ruším v práci. Doufám, že tam je vše v pořádku. Dostala jsi ty květiny? 

Vedu v patrnosti, že zítra začíná výstava Tvého kamaráda a jsem přesvědčený, že jsi neměla dost času si sehnat auto. Navíc je to dost daleko. 

Byl bych víc než jen šťastný, kdybych Tě tam mohl odvézt – pokud bys chtěla. 

Dej mi vědět. 

Christian Grey 

Výkonný ředitel Grey Enterprises Holdings, s.r.o. 

Oči se mi zalévají slzami. Překotně vstávám od stolu, mizím na dámy a schovávám se v jedné z kabinek. Ta Josého výstava. Kruci. Úplně jsem na ni zapomněla, a to jsem mu slíbila, že přijdu. Do háje, v tom má Christian pravdu; jak se tam mám dostat? Chytám si hlavu do dlaní. Proč mi José nezavolal? Když už jsem u toho – proč mi vlastně nikdo nevolá? Jsem tak mimo, že jsem si ani nevšimla, že mi za celou dobu nezazvonil mobil. 
Sakra! Já jsem ale idiot! Ještě pořád mám přesměrované hovory na BlackBerry. Ježiši, a Christian přijímá moje telefonáty – v případě, že ho prostě nevyhodil. A kde vůbec přišel k mé pracovní e-mailové adrese? No jistě, zná velikost mých bot, e-mailová adresa pro něj těžko může představovat nějakou překážku. 

Dokážu se s ním znovu setkat? Zvládla bych to? Chci ho vůbec vidět? Znovu mě svírá žal a stesk, zavírám oči a zakláním hlavu. Samozřejmě, že chci. Možná, možná bych mu mohla říct, že jsem změnila názor… Ne, ne, ne. Nedokážu být s někým, koho uspokojuje, že mi působí bolest, s někým, kdo mě nedokáže milovat. Hlavou se mi míhají trýznivé vzpomínky: plachtění, držení za ruce, líbání, my dva ve vaně, jeho něha, jeho smysl pro humor a jeho temný, zadumaný, smyslný pohled. Chybí mi. Je to pět dnů, pět dnů pekla, které jako by trvaly celou věčnost. 

Ovíjím si paže kolem trupu, pevně se jimi objímám, držím se tak pohromadě. Stýská se mi po něm. Opravdu moc… protože ho miluju. Jak prosté. Každou noc se uspávám pláčem a přeju si, abych bývala neodešla, aby se dokázal změnit, abychom mohli být spolu. Jak dlouho mě ještě bude pronásledovat ten obludně tíživý pocit? Jsem v očistci.  Anastasie Steeleová, jsi v práci! Musím se sebrat. Na tu Josého výstavu se ale chci podívat, a co víc – nějaká masochistická část mého já chce vidět Christiana. S hlubokým nádechem se vracím ke stolu. 

 Od: Anastasia Steeleová Předmět: Zítřek Datum: 8.6.201 I, 14:25 Komu: Christian Grey 

Ahoj Christiane, 

díky za květiny, jsou krásné. 

Ten odvoz bych ocenila. 

Děkuju. 

Anastasia Steeleová 

Asistentka pana Jacka Hydea, odpovědného redaktora SIP 

Kontroluju si mobil a zjišťuju, že je pořád přesměrovaný. Jack je právě na nějakém jednání, a tak rychle volám Josému. 

„Ahoj José, tady Ana.“ 

„Nazdar, cizinko.“ Jeho hlas je tak vřelý a laskavý, že mě to málem znovu porazí. 

„Nemůžu mluvit dlouho. Y kolik mám zítra dorazit na tu tvou výstavu?“ 

„Ty fakt přijedeš?“ neskrývá nadšení. 

„No jasně,“ usmívám se, když si představím, jak se u toho kření. A je to můj první opravdový úsměv za těch pět dnů. 

„V půl osmé.“ 

„Tak se tam uvidíme. Měj se, José.“ 

„Čau, Ano.“ 

 

Od: Christian Grey Předmět: Zítřek Datum: 8.6.201 I, 14:27 Komu: Anastasia Steeleová 

Drahá Anastasie, v kolik Tě mám vyzvednout? 

Christian Grey 

Výkonný ředitel Grey Enterprises Holdings, s.r.o. 

Od: Anastasia Steeleová Předmět: Zítřek Datum: 8.6.201 I, 14:32 Komu: Christian Grey 

Josého výstava začíná v půl osmé. 

V kolik myslíš Ty? 

 

 

Anastasia Steeleová 

Asistentka pana Jacka Hydea, odpovědného redaktora SIP 

Od: Christian Grey Předmět: Zítřek Datum: 8.6.201 I, 14:34 Komu: Anastasia Steeleová 

 

Drahá Anastasie, 

Portland je poměrně daleko. Vyzvednul bych Tě v 17:45. Moc rád Tě uvidím. 

Christian Grey 

Výkonný ředitel Grey Enterprises Holdings, s.r.o. 

Od: Anastasia Steeleová Předmět: Zítřek Datum: 8.6.2011, 14:38 Komu: Christian Grey 

Tak zatím. 

Anastasia Steeleová, 

Asistentka pana Jacka Hydea, odpovědného redaktora SIP 

Ach, bože. Já uvidím Christiana. Poprvé za posledních pět dnů se mi nepatrně zvedne nálada. A dovolím si pomyslet na to, jak se asi má on. 

Chybím mu? Nejspíš ne tolik jako on mně. Našel si novou sub, ať už se shánějí kdekoliv? Ta myšlenka je tak trýznivá, že ji okamžitě zaháním. Zadívám se na hromadu Jackovy korespondence, kterou musím roztřídit, a pouštím se do toho ve snaze dostat Christiana z hlavy. 

Tu noc se v posteli neklidně převaluju, jak se pokouším o spánek. Je to poprvé za tu dobu, co se k němu nesnažím probrečet.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (5 hlasů, průměr: 4,80 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.