Nenechte si ujít: Monte Carlo

220px-Monte_Carlo_Poster


Každé léto má nějaký ten letní film. Nejinak je tomu i letošní rok, i když do českých kin se tento snímek dostane až na podzim. Víte na koho se máte těšit?

 

O filmu

V hlavní roli se zde setkáte se Selenou Gomez, která si zde dokonce vystřihla dvojroli. Vedle ní se zde setkáte i s Katie Cassidy (Emma), Leighton Meester (Meg), Pierre Boulanger (Theo), Luke Bracey (Riley), Cory Monteith (Owen) a malé leč důležitou role si zde také vystřihli Andie MacDowell a Brett Cullen.

Monte Carlo je americká romantická komedie, s nádechem francouzského humoru, kterého se dočkáte v různých skečích a fraškách. Místy to doopravdy vypadá jakoby vystřižené z nějakého dílu Četníků anebo Růžového Pantera.

Dvě sestry a jedna kamarádka – Grace, Meg a Emma si po maturitě plní svůj sen a vydají se na výlet do Evropy, přesněji řečeno do vysněné Paříže. Jenže nic není, jak se zdálo, luxusní hotel je zapadlou dírou a skvělý výlet s prohlédnutím památek je neuvěřitelnou honičkou. Není ani divu, že jim autobus hned druhý den prostě ujede.

Vzteklé a zoufalé se snaží dostat zpět do svého hotelu, když v tom začne pořádně pršet, bezhlavě se vrhají do útrob jednoho z domu (do skutečně luxusního hotelu) a tam na záchodcích se střetávají s Cordelii Winthrop – Scott. Ta, si jich však ani nevšimne. Cordelie je totiž namyšlená, rozmazlená a řádně znuděná dědička. Cordelie onou druhou rolí Seleny Gomez. A protože příležitost dělá činy, a příležitostí by se mělo využít, nechali se strhnout a využili nápadné podoby Grace s Cordélií.

A zde se to všechno vlastně začalo. Od této chvíle vzniklo celá řada komických a prekérních situací z nichž kupodivu dívky nevyvázly až tak hladce. Děj má švih, vtip i spád. Monte Carlo je plné komických situací, frašek i okamžiků hodných dojetí. Nakonec je to však přeci jen letní romantická komedie, takže nějakou doopravdy hlubokou myšlenku nečekejte…

I když nějaká se přeci jen najde, třeba: „ Není všechno zlato, co se třpytí“.

To, co se v průběhu filmu dělo a jak to vlastně dopadlo však neprozradím, nechte si to jako překvapení do kina.

 K výrobě

Film Monte Carlo byl volným zpracováním románu Headhunters od Jules Bass. Román vypráví o čtyřech ženách středního věku, které se vydají do Monte Carla najít si bohaté manžely. V průběhu pobytu se však ve skutečnosti seznámí se čtyřmi gigoly. Práva k románu koupila televizní společnost Fox již v roce 1999, tři roky před vydáním románu. Původně měla hrát hlavní roli Nicole Kidman spolu s Julií Roberts, ale nakonec se v průběhu let producenti porozhlédli po mladších interpretech. Film vznikl s koprodukcí v Maďarsku a natáčel se v Budapešti, Francii a Monaku. První klapka klapla 5.5.2010 a ta poslední o dva měsíce později – 7.7.2010.

Premiéru ve světě tento film měl 1.7.2011. Monte Carlo doprovází i příjemná a veselá písnička od Seleny Gomez – „Who says“.

Monte Carlo

Režie: Tom Bezucha

Produkce: Nicol Kidman, Denise Di Novi, Amon Milchan, Alison Greenspan

Scénář: Tom Bezucha, Dubna Blair, Maria Maggenti

Příběh: Kelly Bowe

Hudba Michael Giacchino

Celková délka: 109 minut

 

 

 

zdroj fotky: wikipedia.org

zdroj videa: youtube.com

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.