Stačí se jen hýbat

pohybem k radosti

Výzkumy neustále zvyšují své hranice, podle posledních zpráv Světové zdravotnické organizace (WHO),

existuje přesvědčivý důkaz, že pravidelná fyzická aktivita působí jako ochrana proti nezdravému přibývání na váze, ke kterému tíhneme díky stále rostoucímu sedavému způsobu života.

Pro udržení optimálního aktivního životního stylu doporučuje Světová zdravotnická organizace alespoň 30 minut vhodného cvičení denně.

Nač cvičit, když se stačí jen hýbat.

Pohyb přináší radost. Cvičení v organismu uvolňuje endorfiny, tak zvané prvky štěstí a každý, kdo se jich bojí, či se nestará, o jejich nárůst, přichází skutečně o hodně.

Štíhlá a krásná neznamená hodiny strávené v posilovně.

stačí se jen hýbat

pohybem k radosti

Pohyb ale není o tom, že musíte utrácet spoustu peněz za vstupné v posilovně, nebo drahé sportovní vybavení. Každodenní třiceti minutová procházka rychlou chůzí nestojí nic a přitom pomůže v tvorbě a udržování optimální činnosti svalů.

Stačí třiceti minutová procházka.

Postupně změňte svůj návyk sedavého způsobu života a seznamte i své děti s koníčky, jejichž základem je pravě pohybová aktivita. Společně se můžete věnovat mnoha různým činnostem, jako je například fotbal, plavání, jízda na kole, badminton a mnoho dalších.

Bylo prokázáno, že cvičením mírné intenzity má pozitivní vliv na vznik prvních známek stárnutí. Můžete dosáhnout skvělého vzhledu na dlouhou dobu. Jak báječné.

Rozpalte oheň uvnitř svého těla.

Po cvičení probíhá metabolismus organismu rychleji a déle. Hudba pro uši těch, kteří se snaží zbavit přebytečných kilogramů. Samozřejmě, že cvičení je nejúčinnější ve spojení s výživnou stravou.

Teď už žádné výmluvy a jde se na procházku. Pohyb přináší radost.

 

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

5 reakcí na “Stačí se jen hýbat”

 1. Beáta napsal:

  Pohyb je důležitý, jak vidím v dnešní době malé děti, které jsou hodně obézní z toho, jak jen sedí u televize počítače a pod. je to strašné, kde jsou ty časy, kdy jsme jako děti celé dny lítali venku…..

 2. Lucie D. napsal:

  u dětí to podle mě celkem dost platí, s dospělými bych ale byla opatrnější.. tělo které je zmatené z výčtu předchozích diet a marných pokusů, zmítané stresem, navíc v kombinaci pomalejšího metabolismu a nezdravých sladkých lákadel, to už jen tak třicetiminutová procházka neošálí.. ..spíše dlouhodoběji, a v kombinaci s dalšími příznivými vlivy…

 3. Nicol napsal:

  Co se dětí týče. Dnes už není tak reálné jako dříve pustit dítě ven. Na každém rohu nás nabádají k opatrnosti média se plní zprávami o pedofilech a mezi námi je panika a strach a já si myslím, že oprávněně.
  Neříkám, že je správné, aby děti trávily po škole čas u PC, ale je třeba je zaměstnat a poslat do pohybových kroužků, dnes už to není finanční zátěž, spousta škol je provozuje i zdarma. Tohle už je ale na rodičích. Když vidím dost tlustší holčičku na koupališti a jak se založenýma rukama a nafouklým obličejem říká : já chci tu hranolku, pomyslím si, no to snad ne a ono ano. Opravdu ji dostane.

  Luci:

  nemyslím, že bychom měly házet všechny do jednoho pytle. Já třeba diety nikdy nedržela ani se necpu sladkým.

  A stres? Myslím, že to už dnes ani není třeba zmiňovat, tohle beru jako běžný faktor. Neznám nikoho kdo není ve stresu nebo by to alespoň netvrdil.

  Já jsem právě vyzkoušela z mého posedavého života a neustálou jízdou v autě chodit byť jen pěšky a ejhle, kilo dole…

  Dnes už je málokdo zvyklý na pohyb a tohle je dost dobré řešení. Nikdo netvrdí, že zhubneme 6 kilo za týden, jen po denní procházce…. :-)

 4. pegonela napsal:

  Miluji pohyb. Bydlím ve městě, ale už jsem málem zapomněla, jak se u nás jezdí městskou hromadnou dopravou. Kolo je mým dopravním prostředkem, mimo nohou. Dnešní doba nás nutí k sedavému způsobu života, nesmíme se dát!

 5. pegonela napsal:

  Teď mám „líné“ období a cítím to i na psychice. Chce to změnu, hory, vyřádit se pohybem.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.