Dárky podle znamení – Rak

1123773_horoscope

Ani jsme se nenadáli a měsíc se sešel s měsícem a za chvilinku tu budeme mít nové období. S létem a Slunovratem k nám přijdou Raci. Těšte se, už 21.6. – 20.7. se panování ujme Luna patronka tohoto trochu zpátečnického znamení. Jací raci jsou a čím byste je potěšili? Nevíte? Nechte se inspirovat dalším dílem našeho seriálu o nebeských znameních…

Rak 21.6. – 20.7.

Každý rok je tomu trochu jinak, kdy k nám raci přicházejí. Jejich příchod je významně ovlivněn letním Slunovratem, který se také odvíjí od úplňku Měsíce, který tomuto znamení vévodí.

Rak je vodní znamení, a tak jako skutečný rak je to tak trochu zpátečník.  Toto tajemné znamení, které je velice citlivé a záleží mu nejvíce na bezpečí a rodinném zázemí, pro své blízké, děti a rodinu udělá vše. Jeho citlivost je často spojena se sentimentalitou, kterou prostě rak miluje.

Raky často trápí zvláštní strach z něčeho nepojmenovatelného, a proto touží po bezpečí, silné opoře a domácím zázemí. Z těchto důvodů jsou kolikrát zakřiknutí, tajemní, plaší a rozhodně si s vámi nebudou vykládat o svém životě. I nejdokonalejší rak na sobě vidí spoustu chyb, které se snaží všemožně zamaskovat, přesto jej tato vlastnost dělá velice zranitelným, náladovým, často podrážděným a urážlivým s tendencí manipulovat s druhými jen, aby byly centrem pozornosti a ujišťováni o své dokonalosti. Pro ty, které má však rád,  je ale laskavý, ochotný, pečující, ochranitelský a vždy vstřícný. Rak prostě žije pro rodinu a děti. Má neskonalé umělecké sklony, kdy jim to jde obzvlášť se štětcem, ale také i krásně zpívají, mohou být i dobří herci. Mají ohromný talent na podnikání, a tak pokud nebudou učiteli, vychovateli anebo zdravotníky,  budou dozajista podnikat.

Dárky pro raka

Pokud chcete udělat raka šťastného je důležité zaměřit se na to, co má rád, a tím je rodina, voda, jídlo, peníze, domov a umění. Potom pak dárky pro raka můžete zaměřit na takové, které jej uklidní a ujistí o vaší náklonnosti – jedná se o různé romantické a sentimentální záležitosti, praktické věci do domácnosti, srdce, květiny a zdraví.

Domov

Jestli chcete potěšit raka darujte mu jakýkoliv dárek, který zútulní jeho domov. Miluje obrazy, fotografie a starožitnosti. Jeho byt je obvykle teplý, světlý a plný knih, obrazů, květin a starožitností. Celým bytem dýchá romantika, na moderní vymoženosti si rozhodně nepotrpí. Mají velice rádi ruční práci, které si velice váží.  Skvělým dárkem jsou tedy nejen obrázky, ale i handmade věci, a také i knihy a předplatné časopisů podle jeho zájmů, květiny v květináči a zajímavé starožitné kousky. Kromě kuchyně mají velkou slabost pro koupelnu, takže pokud zvolíte nějaký vhodný dárek do koupelny, ať už se jedná o vybavení anebo kosmetiku, neuděláte špatně.

Láska prochází žaludkem

Rak a jídlo, to je kapitola sama pro sebe. Raci jsou gurmáni a kolikrát i velice dobří profesionální kuchaři. Vaření milují, mají rádi svou kuchyň, kde snesou i nějaké technologické moderní výdobytky. Zajímají se o celosvětovou gastronomii, kterou s oblibou přenášejí do své kuchyně.

Radost jim tedy udělá vše okolo vaření: kurzy vaření, kuchařky, zástěry,ubrusy, technické a hlavně praktické záležitosti (nože, kráječe atd.), dárkové koše, pozvání na večeři, nějaký gastro zážitek anebo poukaz na jedinečnou dovolenou, kde bude moci ochutnávat a debužírovat. Prostě cokoli jedinečného a originálního co má něco společného s jídlem.

Rodina

Rakovi neskutečně záleží na rodině, někdy až přespříliš, a proto jestli chcete potěšit jeho rodinné srdce věnujte mu jakoukoliv aktivitu do níž se zapojí celá vaše rodina. Co se týče oslav, rak nepotřebuje mega párty, ale vyžaduje plnou rodinnou účast.

Finance

Rak má rád peníze, rád je shromažďuje, aby zajistil svou rodinu, jako jeden z mála znamení se nestydí za finanční dárky a dárkové poukazy. Potěšíte je však i praktickou kabelkou s mnoha kapsami anebo peněženkou.

Hobby

Rak jako vodní znamení miluje vodu a proto se nikdo nemůže divit, že rád plave a holduje i dalším vodním sportům. Po vodě má rád umění a hlavně malování. Jestli hledáte zajímavé dárky kupte rakovi permanentku na bazén,  výtvarný kurz, nějaké to sportovní vybavení, či malířské potřeby. Dalším velkým koníčkem raků je focení a tvorba zajímavých obrázků. Skvělé dárky jsou proto fotoaparáty, knihy a časopisy o focení, grafické karty a programy na tvorbu různých zajímavých grafických a fotografických obrázků. Muži jsou mnohdy vášnivými rybáři a ženy zase přitahuje zahrada, cokoliv ve spojení s jejich zálibou, která jim dává pocit klidu a bezpečí, jim udělá velice dobře.

Když chcete raka hýčkat

Rak je zmítán svými pocity, jednou je to vášeň a jindy beznaděj, jednou je to láska a pak nedůvěra, jestli má být rak šťastný, potřebuje oporu v silném partnerovi, útulný domov jako přístav a odpočinek, který dělá jeho duši a nervům dobře. Raci mají sklon k depresím a jejich zažívací systém díky výkyvům nálad celkem trpí. Pokud máte své ráčky rádi dopřejte jim nějakou relaxaci ve wellness centru, zaplaťte jim pobyt v lázních anebo masáž, či jim kupte nějaké vonné olejíčky, kvetoucí čaje, orientální drobnosti, svíčky a jiné drobnosti.

Milují bylinkové čaje a kvalitní přírodní kosmetiku. Pokud chcete obdarovat raka parfémem měl by být svěží, citrusový, letní s obsahem mandarinky, pomeranče, růže anebo vanilky, třeba jako parfém Amor Amor od Cacharel anebo pánský parfém Selection od Hugo Boss.

www.fler.cz/laivae

Šperky

I když je ve své podstatě pro raka nejdůležitější pouze jeden šperk a tím je snubní prstýnek, nepohrdnou ani další blyštivou bižutérií. Milují stříbro ve spojení s kamenem a sklem. Koupíte – li jim ručně vyrobenou šperkovnici, budou mít ohromnou radost.  Jejich kameny jsou perly, tygří oko, jantar, měsíční kámen a smaragd.  Šperky pro raka by měly by měly být plné romantických symbolů a vyznání.

Při obdarovávání nezapomeňte nechat si dárek doopravdy luxusně zabalit a neopomeňte ani na kytku. Raci mají slabost pro kosatce, bílé růže, lilie, narcisy a konvalinky.

Možná jsou raci poněkud choulostiví a vnímaví, ale pokud se vám podaří získat si přízeň takového klasického ráčka, překvapí vás jeho laskavost, vřelost a ochota pomoci třeba i o půlnoci. Rak je podle zvěrokruhu znamením domova, rodiny a mateřství.

zdroj fotografie raka a v náhledu www.sxc.hu

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (6 hlasů, průměr: 4,33 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

4 reakce na “Dárky podle znamení – Rak”

 1. Pirlenka napsal:

  to se hodí, bráška je rak :-)

 2. adriana napsal:

  vynechala jsem oblečení, ale to, celkem záměrně, protože je pro ně těžké kupovat jsou celkem konzervativní, potrpí si na kvalitu, ale nemají moc rádi velká loga značek na hrudníku a jinde.. ani nápisy všeobecně zrovna nemusí. mají rádi sportovně – elegantní styl.. muži dokonce i obleky..
  takže jen jejich značky… mno…
  já osobně k rakům celkem dlouho hledám cestu, ale mám raka v baráku, takže ta rodina, věrnost a zázemí, bezpečí.. :-) ze mne dělají trochu zvláštního blížence .-)

 3. canibalx napsal:

  Velice pestrý článek, plný zajímavých informací. Děkuji za něj. Máme v rodině, taktéž raka.

 4. pegonela napsal:

  Ta kabelka je zajímavá…jsem ale váha.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.