Výklad karet v čajovně

výklad karet

Je sobota podvečer a já se vydávám do nedaleké čajovny Šambala, na schůzku s paní Sandrou. Paní Sandra je kartářka. Jelikož na karty chodím už pár let, vím o co půjde. Zatím, se ale žádné kartářce nepodařilo přečíst mi budoucnost, tak uvidíme. Recenze paní Sandry jsou z mého okolí velice slibné, takže mé iluze o dobrém konci celé téhle akce s každým krokem rostou.

Človíčku vyzuj si boty.

Tahle paní oproti svým kolegyním vykládá krom karet tarotových a klasických „hracích“ také karty zrcadlové. Sestupuji schůdky dolů a vcházím do tmavší sklepní místnosti v přírodním stylu. První mě zarazí cedulka : „ Človíčku, vyzuj si boty“. Musím podotknout, že karty sice znám, ale v čajovně jsem poprvé, takže je pro mě všechno takové jiné. Stoly i židle jsou z bambusu, stejně jako bar, za kterým se skrývá čajové tajemství. V některých místnostech jsou rozlehlé gauče, v jiných se kouří vodní dýmka na zemi. Kartářka věští osud paní přede mnou, takže mám chvíli času a nastuduji opravdu rozsáhlý čajový lístek.

V levé ruce jsou větší vibrace.

Netrvá to dlouho a přicházím na řadu. Kartářka vypadá na první pohled, jako všechny ostatní, tmavé kratší vlasy, čokoládové oči, na rukou spoustu zvláštních náramků, na prsou nesoucí velký křišťál. Zběžně mi řekne, jak vše bude probíhat, tedy, že karty míchám jen jednou a vždy je tahám levou rukou, jelikož jsou v ní větší vibrace. Zamíchám tedy taroty důkladně a levou rukou rozdělím na tři kupky. Ona se podívá na spodní karty, složí je opět na jednu kupu a následně je položí na stůl jakoby z nich chtěla udělat vějíř. Z vějíře tahám potřebné množství karet sama, levou rukou, jak se patří. Když mi ve stručnosti vylíčila mou nynější situaci, opět jsem z karet dělala tři kupky. Vždy jsem položila nějakou otázku a na ni se mi karty vykládaly. Ptala jsem se na přítele, na rodinu, na podnikání maminky, na zdravotní stav babičky, na mou budoucnost, na moji práci. Bohužel jsem se ani dnes nedozvěděla žádnou závratnou informaci. Ba naopak jsem se ji chtěla zeptat, zda-li jsou to opravdu mé karty? Hádala mi správně na maminku, i babičku a rodinu, ale vše co se týkalo mě, bylo naprosto mimo mísu. Nevím, jestli to bylo mým rozladěním, ale ze zrcadlových karet mi vyšel vztek, jak trefné, pomyslela jsem si.

výklad karet

výklad karet

 

Byl to jeden velký nesmysl.

„Tak co“, zeptala se mě s úsměvem na tváři Sandra, když už bylo po všem. Servítky jsem si nebrala a do detailu jsem ji vylíčila mou stávající situaci i problém se kterým jsem k ní šla a že vše co se týkalo mně, byl jeden velký nesmysl. Kupodivu se neurazila a doporučila mi, ať karty vykládám sama, že právě takovým jako já, kterým se osud nedá přečíst, se výklady daří velice zdárně. Nu, budu nad tím přemýšlet, byla má poslední myšlenka se kterou jsem čajovnu opustila.

O hodinu později mi volá kamarádka, která šla na výklad své budoucnosti hned po mě a byla nesmírně nadšená. Tím mne popudila ještě více. Otevřela jsem doma notebook a objednala si vše potřebné pro výklady z karet. Buď a nebo, řekla jsem si, ztratit nemám co. Třeba za pár let to můžu být já, ke které budou lidi chodit pro rady.

 

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 4,75 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Výklad karet v čajovně”

  1. pegonela napsal:

    Pěkný článek.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.