Jak začít podnikat?

AbecedaPodnikani

Chcete být svým pánem, vydělávat spoustu peněz a řadit se mezi úspěšné podnikatele?

Kdo by nechtěl, ale jak začít podnikat? V dnešní době, máme velkou výhodu internetu, kde nalezneme spoustu užitečných informací, které nám se založením firmy pomůžou. Nebo si rovnou můžeme založení firmy ,,objednat,, a ušetříme tak nejen spoustu času, peněz, ale hlavně nervů.

Server abeceda podnikání nám představuje ihned dvě možnostu jak založit firmu, avšak každá možnost má nějakou podmínku. Je tedy vždy lepší si pečlivě projít všechny možnosti, situaci zvážit a teprve pak rozhodovat.

Co bychom si měli promyslet, než začneme podnikat.

Nejprve je velmi důležité zvolit vhodný název společnosti, tak aby vystihoval to, čím se Vaše společnost bude zabývat. V dnešní době je velmi důležité název zvolit tak, aby byl dobře vyhledáváný i na internetu.
Název společnosti musí být nezaměnitelný, a to jak v psané formě, tak foneticky. Orientačně si můžete originalitu názvu ověřit na portálu www.justice.cz.

Dále je velmi důležité zvolit právní formu. Z typů společností podle českého práva doporučujeme společnost s ručením omezeným nebo akciovou společnost.

Máme-li jasno o názvu, náplni činnosti a od té se odvíjejících živnostech, musíme firmu zaparkovat. K zapsání do obchodního rejstříku (OR) je nutný souhlas majitele nemovitosti s umístěním sídla. Sídlo můžeme mít v bytě, je-li družstevní nebo městský, souhlas uděluje družstvo nebo město.
Pokud ke své činnosti budeme potřebovat kancelář, zajistěme si smlouvu a souhlas na vznikající společnost. Tato bude účinná až jejím zapsáním do OR. Pokud nebudeme kancelář nebo výrobní prostory každodenně potřebovat, doporučujeme využití služeb virtuální kanceláře.
Virtuální kancelář, je dnes velmi oblíbená věc, která usnadňuje podnikání mnoha podnikatelů. Více nalezneme v článků virtuální kanceláře na abecedě podnikání.

Vaše myšlení Vás dostalo tam kde jste. Jen Vaše myšlení Vás z toho může dostat ven.

Mnoho úspěchů v podnikání a snadné založení společnosti s abeceda podnikání.


												

				

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

3 reakce na “Jak začít podnikat?”

 1. Petra Vlachová napsal:

  Dobrý den, přemýšlím o podnikání v oblasti kovovýroby. Ač se to nezdá, i přesto že jsem žena, v oblasti kovu a železa se docela orientuji a mám k tomu vztah. Jde jen o to sehnat stroje, jako jsou lasery, lisy, pily, vrtačky, atd. za výhodné ceny a pak už jen shánět zakázky :) Děkuji za přehled všech potřebných, úvodních povinností, alespoň vím jakými materiály a dokumenty začít. Petra

 2. pegonela napsal:

  Jsou to informace pro úplný začátek, ale nějak se začít musí. Já podnikat nechci, ale možná by mi článek pomohl v začátcích.

 3. Timea napsal:

  Chci se zeptat, zda a jaké zkušenosti máte s MIKROPRACÍ? Zkoušely jste něco na našem webovém trhu? Na jaké kontakty jste popřípadě narazily – byly solidní? Dočkaly jste se odpovědí na Vaše případné dotazy?
  Timea

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.