S cizím jazykem k lepší práci

school

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Říká pořekadlo a není tak daleko od pravdy. Znalost cizích jazyků je pro náš pracovní život stále více důležitější. Uvědomujeme si plně tuto skutečnost?

Základní světové jazyky se učí děti již od základních škol. Po většinou je to znalost ryze základní a do života si z ní moc neodneseme.

Ani absolventi středních škol mnohdy neovládají cizí jazyky na potřebné úrovni.

Vyjdou ze školy, ucházejí se o práci a jazyk bývá často kamenem úrazu. Jak je nám z médií nebo doslechu známo, míra nezaměstnanosti stále roste ve většině českých krajů.

Zaměstnavatelům je to samozřejmě také známo, mohou si vybírat a kladou na potencionální zaměstnance zvýšené nároky.

Jedním ze základních kritérií je dostatečná znalost cizího jazyka, alespoň jednoho. A na to jsou nám častokrát běžné školy krátké.

 

Jak tento problém řešit?

 

Někdo cizí jazyk neovládá vůbec, někdo má základy v sobě, někdo je pokročilý, ale chtěl by se zdokonalit nebo si jen doplnit vzdělání tohoto směru při své stávající profesi.

Přichází na řadu efektivní řešení. Jazyková škola. Je to jedno z velice účinných řešení problému neznalosti jiného jazyka.

Každý z nás je ale individuálním případem. Možností máme samozřejmě více, můžeme zvolit různé jazykové kurzy, individuální výuku postavenou Vám na míru nebo studium v zahraničí, tedy přímo u zdroje.

Zdokonalte si cizí jazyk a vyberte si práci jaká se líbí Vám.

 

Já sama jsem sháněla práci a jedna z prvních otázek při pohovorech byla, jak dobře umím anglicky. A jsme opět u toho. Neuměla jsem totiž kromě „how are you“ nic. A to jsem lekce angličtiny měla jak na základní, tak na střední škole.

Rozhodla jsem se tento problém řešit formou jazykové školy Jipka.

Má pobočky kromě Prahy, také v Plzni a Českých Budějovicích.

Byla jsem s jejich přístupem velice spokojena, doporučili mi jazykové kurzy na zdokonalení a já dnes opravdu ovládám anglický jazyk. Nejsem žádný rodilý mluvčí, ale domluvím se jak slovem, tak písmem.

Má kamarádka odjela na studia jazyka do zahraničí a nemůže si to vynachválit. Výuka je velice intenzivní.

Pro studenty, kteří se po střední škole nechystají školu vysokou jsou výborné pomaturitní studia. Nadále si udrží status studenta a vyjdou s titulem o úspěšném absolvování studia. I tato studia zajišťuje jazyková škola Jipka.

Nemusíte se ničeho obávat, výuky jsou prováděny nenucenou a záživnou formou. Vyzkoušejte i Vy například veřejný kurz a budete příjemně překvapeni.

 

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 3,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

4 reakce na “S cizím jazykem k lepší práci”

 1. pegonela napsal:

  Ach jo, kéž by se mluvilo všude stejně. Taky nepatřím k jazykovým typům. Jsem schopná se něco naučit, jazyky ale nemusím. Je dobré, že je dnes tolik kurzů a tolik různých přístupů.

 2. Timea napsal:

  Dnes jsem šťastná, že mám jazykové znalosti z angličtiny, hodí se téměř vždy a všude.

 3. pegonela napsal:

  To věřím. Dnes chtějí už jazyky pomalu i po uklízečkách. A angličtina, ta je základ.

 4. zaziky napsal:

  Taky moc na jazyky nejsem, ale v práci po mě vyžadují angličtinu a dokonce teď několik z náás posílají na jazykové kurzy přes ******. Moc se mi tam nechce, ale když to platí firma, tak proč ne.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.