Žena za volantem – cesta do pekel?

1341923_hotrod_dash (1)

Když do vyhledávače zadáte termín: „Žena za volantem“ vyskočí vám celá řádka uštěpačných videí a historek o řidičském talentu nás žen. Jak je tomu však doopravdy? Skutečně jsou ženy mizernými řidičkami? Věděli jste, že v České republice již polovinu všech řidičů tvoří ženy? I přesto si muži stále neodpustí různé uštěpačné poznámky a mnohdy se s nimi musíme o volant doslova přetahovat. dobrovolně se volantu muži vzdávají snad jen v situacích, kdy přeberou a potřebují odvést domů.

Podle všech propočtů jsou však ženy mnohem lepšími a zodpovědnějšími řidiči než jsou muži. Rozhodně to není pouze z důvodu, že řídí mnohem méně než – li pánové. Čísla hovoří za vše. V roce 2009 ženy způsobily nehodu pouze v 10 % z celkového počtu autohavárií, přitom mortalita byla pouze 11 % ze všech obětí.  Co se týče bodů a pokut, podle výsledků českých policistů trestný bod za přestupek získal každý sedmý muž a každá sedmadvacátá žena. Je tedy nad slunce jasné, že ženy prostě jezdí bezpečněji a ohleduplněji než muži. Je až paradoxem, když vezmeme v úvahu, jak každý menší karambol ženu na rozdíl od muže rozhodí. Bohužel díky silnější polovičce její odřený bok bude mít na podnosu ještě nějaký pátek, zatímco mužovi hodiny byly zapříčiněny ne jeho vinou, ale lajdáctvím všech ostatních.

Ať si pánové tvorstva mluví cokoli, fakta jasně dokazují, že žena za volant rozhodně patří, protože jezdí s větší trpělivostí, nezávodí a nejsou agresivní. Ostatně těchto dobrých vlastností si už všimli i dopravní firmy a nabídly ženám práci profesionálních řidičů za volantem kamionů a autobusů.

Sice mezi námi existují ženy, kterým prostě umění řízení bylo zapovězeno, ale se stejným problémem se potýkají i někteří muži.

zdroje informací: idnes.cz

www.novinky.cz

www.autoskola.cz

fotografie ze www.sxc.hu

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

3 reakce na “Žena za volantem – cesta do pekel?”

  1. Anet napsal:

    Žena za volantem je opravdu téma, o kterém bych se s muži bavit nechtěla. Všichni mají pocit, že jsou nejlepšími řidiči. Podle mého názoru nezáleží na tom, jestli jste muž nebo žena, záleží na zkušenostech za volantem.

  2. Lucie D. napsal:

    Přesně tak, chlapi nenechají svoje manželky a přítelkyně řídit, a když pak sednou po půl roce za volant, diví se že jim to tak nejde. Ženy jezdí většinou opatrněji, takže pomaleji, což chlapy pochopitelně dráždí – oni zákonitě vždycky spěchají, nebo si jen potřebují něco dokázat tím, že mají plyn na podlaze..

  3. pegonela napsal:

    Mám řidičák a nejezdím, ale myslím si, že opatrnost žen je klad. Muž-dravec způsobí mnohdy víc zla, než uvážlivá žena.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.