Umýt vlasy bez šampónu?

vlasy

Příroda je mocná čarodějka. V dnešní době stále více vyhledáváme její zdroje. Přírodní rovná se zdravější. Toto zastává většina z nás.

Jak si přírodní cestou pomoci k lesklým, nemastným zářivým vlasům? Mnohé z nás napadne hena, či heřmánek, zelený čaj. My, ale přicházíme se zcela novým unikátem.

Máte suché, citlivé, nebo rychle se mastící vlasy? Musíte si své kadeře umývat příliš často až je Vám to na obtíž? Nepoužívejte tedy šampón! Nové studie právě toto dokazují. Mluví o této vlasové revoluci téměř celý svět. Vše rozpoutaly studie zveřejněné časopisem Vogue.

Vlasy myté po šest týdnů jen vodou a vypadají úžasně, tvrdí. Je to jako zázrak.

Šampóny narušují vlasovou pokožku a vedou k maštění vlasů. Když se ale Vaše kadeře myjí jen ve vodě, naprosto se změní, po mastnotě již není ani zmínka.

Měly bychom nechat počáteční zděšení stranou a následovat tento příklad? Já to určitě vyzkouším. Časté mytí vlasů šampónem vede k rychlejší reprodukci tuků ve vlasech a vlasy vypadají opravdu mastnější, což nám potvrzuje i Dr. Med Claudia Borelli, ředitelka jednotky kosmetické dermatologie a laserové kožní kliniky University v Tubingenu. Kromě toho, vysoké dávky šampónu mohou zatěžovat vlasy a ty potom vypadají zplihle. Většina žen používá i více šampónu než je třeba (krátké vlasy – lískový oříšek, polodlouhé – mandle a dosti dlouhé – vlašský oříšek).

Někteří kadeřníci, ale v mastnotě nevidí nic špatného, vlastní tuky jsou nejlepší péčí o vlasy, říkají. To, že barva našich vlasů mizí po každém šampónovaní, ale popřít nemohou. Jestli se bojíte, že nebudou dosti vyživené, tak zkuste výborné vlasové ampule Kérastare Oleo Fusion, pro suché až narušené vlasy. Můžete je klidně zkombinovat s vodní bez šampónovou terapií.

Měly byste se pokusit vyzkoušet tento nový způsob v mytí vlasů, už samy pro svůj dobrý pocit z nového efektu. Obzvláště pokud máte suché vlasy, mastící se, nebo s citlivou pokožkou. Možná najdete právě to, co Vašim vlasům chybí.

 

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 3,67 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

13 reakcí na “Umýt vlasy bez šampónu?”

 1. Beáta napsal:

  no určitě vyzkouším

 2. diplopeta napsal:

  já teda ne, párkrát jsem to vyzkoušela a vypadala jsem hrozně. Je pravda, že šampon jako šampon. Ale mám jednu značku, s kterou jsem opravdu spokojena a mé vlasy vyživuje.

 3. Anet napsal:

  Zajímavé, ale zkoušet to asi nebudu. Mám ráda, když mi vlasy voní šampónem.

 4. Nicol napsal:

  není špatné to i kombinovat, jednou šampón a třikrát třeba vodu… Vlasy jsou po šampónu více poddajné na úpravu než po vodě, to je fakt…

 5. helča napsal:

  já šampon nepoužívám asi tak rok místo toho si sama vyrábím masky nebo vlasy přeliju mátovým,kopřivovým čajem případně rozmarýnovým nebo si dojdu pro březovou vodu.A vlasy mám perfektní je to mnohem lepší než je trápit šamponem stejně většina z nich neůčinkuje jsou to jen reklamní vnadidla

 6. paveldz napsal:

  Ja požívam svoju osvedčenú značku šampónu a iné ani neskúšam.

 7. Beáta napsal:

  tak jsem zkoušela a byla jsem jak vodník, pro mne to teda není :)

 8. majka1603 napsal:

  Ani pre mňa to nie je …..

 9. Danulka napsal:

  Já jsem také konzervativní, není nad to,když se vlasy lesknou a pěkně voní,. Je pravdou,že v poslední době jsem změnila šampon, ale k lepšímu.

 10. Nikolka napsal:

  já jsem zvyklá na šampon, asi bych bez toho nemohla být :) mám ráda, když mi vlasy voní.. i tak si myslím, že vlasy můžou být zdravé a krásné. není nutné si je mýt jen vodou :)

 11. pegonela napsal:

  Někde jsem četla, že šampony se mají naopak měnit. Co článek, to jiný názor. Ano, vím, že s mytím vlasů se to nemá přehánět. Záleží u mě na ročním období. Ráda plavu a po plavání v bazéně i ve volné přírodě si vlasy musím umýt, i kdyby to bylo dvakrát denně. Mám, naštěstí, dlouhé a husté vlasy.

 12. Timea napsal:

  Tak to musím vyzkoušet – mytí vlasů jen vodou. Mám dlouhé vlasy a ofinu každý den ráno mastnou, takže si vlasy myju denně, očividně jim to ale nesvědčí. Musím používat různé rozčesávače, masky atp.

 13. ivanhoe napsal:

  Kdo to nezkusil, vůbec neví, o čem mluví….
  Já to vyzkoušela a tudíž můžu porovnávat.Tedy- šampon už nikdy více!! Soda plus ocet je umyjí stejně dobře a vlasům neškodí.A nikdy bych nevěřila, že to může mít i vliv na kvalitu pleti.
  Ale samotná voda- to je tedy věc, to je tedy kvalita. Ale klidně si vlasy myjte šamponama 2x denně, toto právo vám nikdo nemůže upřít. :-)

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.