Jak si správně vybrat make-up?

6344664_s

Určitě znáte ten pocit – vstoupíte do prodejny kosmetiky s jasným cílem vybrat si make-up, jenže při pohledu na přeplněné regály začínáte být nejistá, který je ten pravý zrovna pro Vás? A jaký zvolit odstín?

Bohužel i v dnešní době není personál těchto prodejen často dostatečně proškolen, aby Vám mohl poradit. Často se setkávám s tím, že jako laik mám více zkušeností s kosmetickými přípravky než sama prodavačka, což je smutné.

Co je při výběru dobré znát?

V první řadě bychom měli vědět jakou máme pleť (suchou, smíšenou, nebo s mastnějšími sklony), tohle je odrazový můstek při našem výběru.
Já mám například pleť mastnou, budu tedy koukat po make-upech bez olejových přísad, nebo s pudrovou texturou jako je Estée Lauder Double. V případě, že máme pleť suchou, nebo smíšenou nic nepokazíte hydratačním make-upem, jako je Dior Eclat Satin, Chanel Vitalumiré, Guerlain Parure Aqua. Výbornou volbou jsou také make-upy s vyhlazujícími účinky například  L´oreal Infaillible, Dior Diorskin Sculpt anebo třeba rozjasňující Lancome Photegenic.

Kompaktní, či tekutý…

Kompaktní více vysušuje, takže bych jej doporučila spíše pro mastnou až smíšenou pleť. Výborný kompaktní make – up je Clinique Stay Matt Sheer, nebo Dior Forever. V opačném případě dávám palec nahoru make-upům tekutým.
Co se odstínu týče, to je trošku oříšek. V parfumeriích a drogeriích je umělé světelné záření a odstíny jsou tak zkreslené. Jedinou fungující možností je nanést make – up trošku na tvář, i třeba nalíčenou, abychom lépe doladili ten správný odstín. Mylně si myslíte, že stačí rozetřít si jej na ruku, obličej na rozdíl od těla odlišně pigmentuje, takže toto není moc dobrý tah. Když si nejsme jisté, raději proto sáhněme po tom světlejším tónu. Barvu můžete vždy finálně dotónovat bronzerem, nebo o odstín tmavším pudrem na závěr. Jestliže se stane, že doma vypadá zakoupená barva příliš tmavě, nevěšte hlavu, stačí přimíchat denní krém a ten pravý odstín je na světě.

Přeji hodně štěstí při výběru make-upu a nebojte se experimentovat.

Copyright (c) 123RF Stock Photos

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Jak si správně vybrat make-up?”

  1. pegonela napsal:

    Užitečný článek. Já používám tekutý.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.