Jarní úklid podle feng shui

945563_monja__2

Tak už je to tady, ano, jaro dorazilo. Dlouho očekávané, vytoužené i nenáviděné. Spolu s příchodem jara  většina z nás cítí, že by potřebovala načerpat i energii. Na první pohled by se možná zdálo, že jarní gruntování vás zbaví veškerých ostatků, opak je však pravdou. Podle feng – shui musíte doma pořádně uklidit, abyste mohli pořádně načerpat jarní svěží energii.Energie feng – shui potřebuje mít nejprve vyklizenou cestu, a proto se vrhněte na své skříně a nekompromisně ji provětrejte. Všeho  zbytečného, nemódního, neoblíbeného, malého, zničeného se prostě zbavte!

Oblečení, boty dávejte do pytlů a buď rovnou vyhazujte anebo rozdejte. Další dobrou možností, jak se zbavit nepotřebných, leč nezničených věcí je prodej na různých prodejních portálech. Spousta lidí zase pro změnu něco nového, většího, či menšího na sebe, či své děti právě hledá. Touto cestou se zbavíte nepotřebných věcí a zároveň vás to nebude alespoň tolik bolet.

U jarního úklidu se nezbavujete pouze oblečení ale bot, rozhlédněte se kolem sebe a zvažte jestli doma nenaleznete nějaké další lapače prachu, hračky, které už děti neupotřebí, dekorace, staré noviny, časopisy, knihy, které již nebudeme číst. Jarní úklid je skvělou možností, jak se zbavit i nechtěných a nepotřebných vánočních dárků.

Roztřiďte své pokojové květiny, proberte je, přesaďte, očistěte od prachu a zvažte, jestli jich doma nemáte víc než zdrávo. Pokud se vaše domácnost pomalu mění v deštný prales je na čase poslat alespoň pár květin někam dál (do práce, rodině, kamarádkám).

Úklid podle feng shui

Nejprve pořádně vyvětrejte. Do kýble s vodou nasypte himalájskou sůl a pečlivě všechno vytřete. Sůl pak nasypte i po obvodu a do rohů místností, kde necháte působit do druhého dne. Druhý den celý byt pečlivě vysajte a následně celý sáček vyhoďte! Vyhozením soli z domu se zbavíte veškeré negativní energie. Pamatujte si, že každá věc v bytě vyzařuje nějakou energii, a proto i zdánlivé drobnosti mohou být důležité. Nenechte je proto vyzařovat negativní energii, vyměňte prasklé žárovky, utřete všechny poličky od prachu a uvidíte, že pozitivní změny na sebe nenechají dlouho čekat. Pokud chcete můžete svůj jarní očistný rituál završit zapálením vonné tyčinky s níž obejdete celý svůj dům. tato aktivita je však dobrovolná a nic se nestane, pokud tak neučiníte.

Úklid završte čerstvým ovocem a řezanými květinami. Čerstvé květiny jsou zdrojem pozitivní energie a ovoce, nejlépe pomeranče, jsou symbolem bohatství. Květiny navíc na sebe vážou veškerou negativní energii v domě.

zdroj infa: bety.cz

tvujdum.cz

vitalion.cz

zdroj fotek: sxc.hu

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Jarní úklid podle feng shui”

  1. pegonela napsal:

    Lapače, cetky a kýče…měla bych začít uklízet :-) .

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.