Lymfatická masáž

1254995_foot_massage

Lymfatická masáž je v poslední době neustále na přetřesu. Kosmetické salony se doslova předhánějí ohledně vychvalování pozitivních účinků lymfo – masáže, ale jak je tomu ve skutečnosti? Je lymfomasáž skutečně tak skvělá?

Jaké s ní máte zkušenosti vy? Podělte se s námi …

Historie lymfatické masáže

Lymfatická masáž patří sice k momentálním hitům, avšak novinkou rozhodně není. Já jsem se s ní poprvé setkala před dvaceti lety, kdy v rámci zdravotnického pobytového kurzu ještě na základní škole, nás zdravotníci seznamovali s výdobytky tehdejšího moderního zdravotnictví. Tehdy jsem se s lymfatickou přístrojovou masáží setkala poprvé. Historie samotné lymfodrenáže však sahá mnohem hlouběji, a to do roku 1932.

Během těchto 80. let měli odborníci dostatek času na její průzkum a potvrdili, že lymfodrenáž je velice účinnou léčebnou metodou, která má kromě jiného i velice pozitivní kosmetické účinky. Její hlavní a primární využití byla však zdravotní indikace.

Proč lymfatická masáž

Bohužel náš soudobý zdravotní styl je velice nekvalitní a v rámci prevence je doporučován i ke kosmetickému využití, protože při zanedbání těchto zdánlivě kosmetických záležitostí pak může následně dojít ke zdravotním komplikacím.

K čemu nám slouží?

lymfatická masáž má za úkol rozproudit průtok mízní tekutiny v mízním systému, který má za úkol zbavovat nás škodlivých a přebytečných látek (vody, odpadů, toxinů, odumřelých buněk, baktérií). Pokud dojde k jejímu zpomalení anebo dokonce zastavení, nemůže se lymfa zbavovat odpadů a toxiny se v těle neustále hromadí, čímž se může člověk dočkat velkých zdravotních problémů – otoky, obezita, celulitida a další potíže, které při neřešení gradují a mohou přerůst v chronické onemocnění či rakovinu. Je proto důležité udržovat své lymfatické cesty stále průchozí. Bohužel s tím máme díky modernímu ne příliš zdravému způsobu problém. Ke snaze o úpravu, k léčbě i k prevenci nám slouží lymfatické masáže.

Lymfatická masáž

lymfatická masáž manuální anebo modernější přístrojová je založena na principu promasírování lymfatických drah a uzlin za účelem jejich uvolnění a rozproudění. Lékaři tuto léčebnou proceduru předepisují a lidé ji absolvují na zdravotnických pracovištích, rehabilitaci, v lázních anebo si ji také zprostředkují sami a užijí si ji v různých wellness a kosmetických salonech, či v rámci sportovních center.

Co léčí?

Jak již bylo řečeno napomáhá ke správné funkci lymfatického systému, čímž dojde ke zvýšenému vylučování škodlivin a zrychlení metabolismu tuků. Jejich pozitivem je tedy zvýšení imunity, pročištění pleti, léčby vrásek, akné, celulitidy, dochází k hubnutí, zlepšení stavu u artróz, astmatu, žilní nedostatečnosti a otoků. Lékaři ji doporučují po liposukci, po traumatech, popáleninách, při pohybových problémech, po operacích, po ablaci prsu atd.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet lymfodrenáž je důležité si uvědomit, že kromě ní musíte změnit svůj životní styl. To znamená, zvýšit příjem tekutin, změnit způsob stravování, zvýšit svůj spánek na sedm hodin denně a zvýšit svou fyzickou aktivitu, protože jinak nebude mít aplikace masáže žádný smysl.

Jak často

Terapii lymfatických masáží užívejte minimálně desetkrát, podle závažnosti stavu, při frekvenci ideálních návštěv dvou za týden. Kúra deseti lymfatických masáží byste měli opakovat dvakrát do roka. Mimo toto období pak vystačí udržovací procedura jednou za měsíc.

Máte nějakou osobní zkušenost? Co vám přinesla? Jakou masáž preferujete – přístrojovou anebo manuální?

Zdroj fotografií: www.sxc.hu

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 3,50 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Lymfatická masáž”

  1. Kamča napsal:

    Sice jde hlavně o relaxaci, ale taková masáž s sebou přináší i spoustu pozitivních účinků. Podobně se také na erotickou masáž kouká pouze jako na zábavu, ale kromě krásné relaxace a uvolnění to sebou přináší i velkou spoustu pozitiv. :) Já nejraději chodím na nuru masáže. To pochází z Japonska a spočívá v tom, že po vás masér nebo masérka klouže díky speciálnímu gelu ( https://*********** ). Je pravda, že se to trochu patlá, tak to asi není úplně pro každého, ale pokaždé je to velmi intimní a intenzivní prožitek. ;-)

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.