Magická moc čokolády

3347873_s

Čokoláda, bájné přírodní zlato, které je stále opředeno tajemstvím. Černá můra pro všechny „dietáře“, leč tolik neodolatelná, a přitom pokud se aplikuje zevně působí přesně naopak.

Ano, je tomu vskutku tak, díky svému geniálnímu složení přírodní čokoláda aplikovaná na pleť napomáhá hubnutí, léčbě celulitidy a k udržení mladosti.

Za jejími blahodárnými účinky stojí theobromin, který je podobný kofeinu, čímž napomáhá hubnutí a spalování tuků, léčení celulitidy. Dalším překvapením jsou polyfeny, které zabraňují stárnutí. Obsažené přírodní lipidy způsobují vláčnost pokožky, přesněji řečeno: pokožku hydratují, čímž ji dělají pevnou, vláčnou a nevrásčitou. O strukturu pokožky se stará pro změnu hořčík, draslík a vápník, které jsou taktéž hojně v čokoládě obsažené. Tyto látky stojí za její revitalizaci. Svou důležitou roli v péči o pleť mají rovněž fosfor, mastné kyseliny, vitamíny B a E, bílkoviny i glyceridy. Všechny tyto látky dohromady vytvářejí magickou formuli pro mladistvý vzhled.

Čokoládové zábaly a masáže mají na člověka velice pozitivní vliv, spouštějí v mozku endorfiny ( tak jako u zamilovaných), díky své neodolatelné vůni působí aroma terapeuticky, uvolňuje, čímž působí antidepresivně, uvolňuje napětí svalů, snižuje výskyt strií a zjemňuje linky.

Tato péče se doporučuje lidem od pětadvaceti nahoru.

Nutno však vědět, aby měla kůra nějaký účin má být z přírodní stoprocentní čokolády. Čokoládovým lázním by se měli vyhnout obloukem alergici, a to i ti, kteří jsou alergičtí na ořechy, laktózu a samozřejmě na čokoládu.

Jak si vyrobit domácí čokoládovou koupel

budete potřebovat:

  • vanu
  • neslazené kvalitní kakao, 1/8 sklenice
  • 1/3 sklenice sušeného mléka ( zkvalitníte použitím kozího)
  • ½ sklenice koupelové pěny ( nejlépe nearomatické anebo takové, která se hodí k čokoládě – vanilka, oříšky, smetana, kokos)
  • smíchat s vodou, případně pustit vířivku
  • koupel rozhodně není určena k pití!
  • fotky zdroj 123rf.com

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.