Nehty

9177224_s

Nehty jsou naší vizitkou. Pečujete o své nehty? A jak?

V dnešní rozmanité době je spousta způsobů jak docílit toho, aby naše nehty, byly krásné a čisté.

 

Spousta žen navštěvuje nehtové salony a nechává si dělat nehty gelové, tím pádem má o tuto starost relativně postaráno, stačí jen pravidelně chodit na doplňování gelu, který odrůstá společně s naším nehtem. Na výběr je rozmanitá škála možností vzhledu gelových nehtů, od populární francouzské manikúry, po různé barevné kombinace.

Letošnímu létu vévodí nehty kratší a jednolitě barvené do pastelových odstínů. Klidně se nemusíme bát barvy kombinovat. Co se přírodních nehtů týče, jsou teď více trendy, ale jejich údržba je podstatně náročnější. Když pomineme to, že se nám čas od času nějaký zlomí a tím nám zkazí celý výsledný efekt, tak i samotné lakování je náročné. První se musí začít manikúrou, abychom upravily tvar nehtu a vyhladily jeho povrch. Pokud chodíme na manikúru, výborná je procedura P-Shine, která nám nehty nádherně vyhladí a vyleští, je vhodná i pro přirozené nehty, které nebudeme dále lakovat. Tím dosáhneme zvýšeného lesku a kvality laku. Poté začínáme lakovat, lak nedotahujeme až k bočním krajům, lůžko tak bude působit úzčí a nehet se opticky prodlouží. Lak musíme nechat důkladně zaschnout. Vzápětí naneseme druhou vrstvu a necháme zaschnout ještě důkladněji. To občas bývá časově náročnější. Můžeme si pomoci lakem na rychlé zaschnutí, ale ze zkušenosti vím, že než se stihne lak nanést tak už zasychá a to není moc příjemné.

Pro odvážlivější jedince doporučuji si dát na každý nehet jinou barvu, jako hit tohoto léta. Každý to ovšem nesnese. Příjemné jsou tóny červené, ostružinové, malinové, fuchsiové, fialkové, bordó, žluté, oranžové, lososové, tyrkysové, ale i černé, šedé či bílé. Letos vévodí mat, takže všechny třpytkové laky může nechat až na dně šuplíku.

A jak zvolit kvalitní lak, abychom nemuseli lakovat co tři dny? Vynikající jsou Opi laky (dostání v parfumeriích Sephora) anebo levnější variantou jsou laky na nehty značky Flormar, jsou k dostání téměř v každém obchodním centru a vyznačují se fialovým stánkem.
Volíte raději nehty přírodní, či gelové?
Děláte si manikúru sami doma, nebo docházíte k odborníkům?
Copyright (c) 123RF Stock Photos

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.