Nemáme se za co stydět

6792080_s

Z každého časopisu na nás dneska koukají ultra štíhlé postavičky modelek, míry 90-60-90, byly v jejich případě dávno pokořeny. A tak se stane (byť nevědomky), že „normální“ krásné ženy začínají mít ze sebe komplexy.

Nemám kamarádku, které by se líbily její vlastní stehna. Jedna je má tlusté nahoře a jedna zase dole. Další má velký zadek, celulitidu, nebo příliš krátké nohy. Škoda, že už si neuvědomíme, že nádherné stvoření z časopisů je často jen kvalitní retuš. Někdy se hbitým paparazziům podaří zachytit snímky modelek, hereček a žen z plakátů, když to nečekají, nepodléhají silnému retuši a jeden se pak nestačí divit.

Je tohle opravdu Kate Moss? Nevěřícně jsem vírala na internetové stránky, kde zrovna ukazovali jak Kate nakupuje potraviny a u pokladny si sundala brýle, které jí původně maskovaly celý obličej. Vždyť má kruhy pod očima jako já… Pocit studu v nás vyvolávají zejména muži. Pro svého partnera chceme být přeci ta nejkrásnější, ale copak to jde, když dlouhonohé krasavice na nás vyčuhují z každého billboardu ? Ale ano, jde. Výzkumy jasně prokazují, že muži nechtějí mít doma modelínu, krásnou od hlavy až patě, touží po úplně jiné kráse. Žena ze sebe musí něco vyzařovat, shodují se. Také to, že normální plnější stehna je více přitahují než ty hubené. Sám šéfredaktor časopisu Maxim řekl, že se zúčastnil jednoho focení ve fitcentru a nemohl si pomoci, jejich modelka byla beze sporu krásná, ale to je všechno. Ostatní cvičící ženy, byly prý daleko přitažlivější.

Mužům se také líbí rozpačitost žen, například při jídle. Některým z nás dělá problém jíst před novým „objevem“, nebo na první schůzce. Vzhled je v dnešní době až nad míru posuzován. Možná k němu přikládáme daleko větší význam, než jaký si vůbec zaslouží. Kde jsou povahové vlastnosti ? Charakter člověka ? Inteligence ? Proč i tyto faktory nejsou vyzdvihovány? Raději se všude dočteme jak se zbavit celulitidy, nebo jak správně cvičit, abychom zhubly a byly krásnější. Určitě jsou obrázky pro mnohé lákavé, ale od reálného světa se liší. Najdeme jen málo příkladů, kdy se muž rozešel se ženou, protože měla celulitidu, nebo že si na rty nanášela málo lesku.

A proto pojďme dát vale umělé kráse z módních časopisů, buďme samy sebou a nechme si tu svou vlastní. Naučme se mít se rády, jaké jsme. To je kouzlo veškerého úspěchu. Pak z nás bude vyzařovat to, co muže nejvíce přitahuje. A i my se budeme cítit dobře. Rozhodně se není za co stydět.

 

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

3 reakce na “Nemáme se za co stydět”

  1. beatka napsal:

    Tak tento článek je opravdu skvělý, jakobys mi mluvila z duše :) i já ze sebe mám komplexy a na modelky v časopisech koukám jako na nejúžasnější stvoření, pak když vidím foto bez retuše, si říkám to je opravdu ona, vždyť je úplně obyčejná……vůbec ne hubená a celulitidu má stejně jako já

  2. Pirlenka napsal:

    přesně tak ;-)

  3. pegonela napsal:

    Taky se s článkem ztotožňuji. Mám svá prsa, zadek, zuby, žádný implantát. Jsem originál, a tak to má být.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.