Omyly o deodorantech

deo

Deodoranty jsou látky, které si člověk aplikuje na tělo, nejvíce do podpaždí, aby omezil tvorbu tělesného zápachu, způsobeného bakteriálním rozkladem potu. O deodorantech stále koluje řada mýtů a předsudků, jako třeba, že vyvolávají rakovinu. Málokdo však ví, jak je tomu ve skutečnosti.

Deodorant a rakovina

Mýtus o rakovině vznikl proto, že dříve obsahovali jisté množství hliníků a parabenů, které doopravdy byly rizikové. Jenomže moderní deodoranty tyto látky již neobsahují. Pokud chcete mít záruku, zvolte si deo krystal neboli tuhý deodorant, ten totiž tyto škodlivé látky nikdy neobsahoval.

Kvalitní luxusní tuhý deodorant značky BVLGARI seženete například v eshopu s luxusní kosmetikou www.parfemy-kosmetika-levne.cz

Deodorant versus antiperspirant

Jaký je mezi nimi rozdíl?

Tak za prvé, deodorant tu byl dříve. Za druhé, deodorant nás zbavuje zápachu, případně jej přebíjí nějakou příjemnou vůní.  Kdežto antiperspirant se zaměřuje spíše na odstraňování následků vyvolané pocením (skvrny, zápach) a zmírňuje samotné pocení.

V současné době existuje řada kombinovaných přípravků.

Aplikace deodorantů i antiperspirantů není podmíněna oholenou pokožkou. Je to však lepší.

Jak si vybrat?

Výběr toho správného deodorantu, či antisperspirantu může být obtížné. Skutečnost neulehčuje ani situace na trhu, která nabízí velké množství druhů těchto přípravků. Velmi oblíbenou formou jsou jejich kuličkové formy, které znamenají jejich snadnou aplikaci. Tuhé  i deodoranty mají jistě také své výhody – nemusíme u nich čekat až zaschnou. Spreje se snadno aplikují a jejich vůně je mnohem intenzivnější.  nejméně obvyklé jsou krémy. Největší rozdíl mezi deodoranty a antiperspiranty tvoří samozřejmě jejich vůně.  Na trhu je široká škála vůní, od té neutrální, až po výrazně sladké květinové.  nyní je již  jen na vás, čemu dáváte přednost a jaký si vyberete.

Zdroje: krasna.cz, idnes.cz, vylecit.cz, wikipedie.cz)

fotografie z www.parfemy-kosmetika-levne.cz

komerční sdělení

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

6 reakcí na “Omyly o deodorantech”

 1. Michaella napsal:

  Perfektní jsou deodoranty (antiperspiranty) ve spreji, neucpávají póry a vydrží dlouho hezky vonět, musí se však vybrat takový co neušpiní oblečení.

 2. beatka napsal:

  Vyzkoušela jsem, už mnoho antiperspirantů, ale musím říct, že nejlepší, co se mi doposud osvědčilo je od Vichy kulička na velmi silné pocení, opravdu super, rexonu apod. moc nedoporučuji.

 3. Michaella napsal:

  Rexona Women Sexy ve spreji ne jen, že nádherně voní a sedne si s jakýmkoli parfémem, člověk se nepotí, nedráždí oholenou pokožku, ale mi ani nebarví oblečení a neuscpává póry..používám ji od jejího začátku vzniku. Jsem náročná na výběr a vyzkoušela jsem skoro všechno a tady dávám 100b ze 100.

 4. Pirlenka napsal:

  O Vichy jsem slyšela hodně pozitivního ;-)

  Já si teď koupila kuličku a sprej Garnier – a také jsem moc spokojená.

 5. Michaella napsal:

  Ano, na Vichy jsem slyšela taky jen chválu.

 6. pegonela napsal:

  Vichy se mi také osvědčila. Kupuji kuličky, tuhé deo a antiperspiranty nemusím.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.