Reiki

9894666_s

Donesla se i Vám léčitelská metoda reiki? Na její popularitě stále přibývá. V ostatních evropských zemích se již tato metoda naplno využívá. U nás tento fenomén teprve začíná. Ve Švýcarsku je to běžná ozdravná metoda dokonce plně hrazena tamějšími zdravotními pojišťovnami. U nás vzbuzuje vlnu nejistoty. Teprve se s ní seznamujeme, zkoušíme.

Co to je reiki?

Rei – vesmír. Ki – energie. Reiki neboli léčivá životní energie. Dělí na III stupně. Dávat reiki může pouze člověk zasvěcený tomuto učení, které pracuje s vesmírnou energií. Je jemná a šetrná a dá se poskytnout, jak dospělým, tak dětem. Do učení zasvěcuje reiki mistr ( III. Stupeň). Tato energie je vhodná jako ozdravná či masážní procedura. Energie se nedá zneužít, ani nemůže ublížit. Ulevuje od bolesti, léčí, relaxuje, dobíjí energie. Dává do provozu sebe léčebnou mechaniku člověka a mimo to také zvyšuje mimo smyslové vnímají. Musím upozornit, že reiki je doplňková léčba a dá se nakombinovat s jakoukoliv jinou léčebou či masáží, ale nenahradí nám chirurgické a jiné zákroky.
Tato energie působí pozitivně i na naše myšlení. V žádném případě se ale nejedná o náboženství, či sektu.

První stupeň:  zaškolení do učení reiki může být kdokoliv. Čistí se čakry daného jedince a uvolňuje se kanál (cesta kudy energie proudí), energie od zaškolení proudí dlaněmi ven. Očista člověka, však trvá až čtyři týdny.

Druhý stupeň: na druhý stupeň dochází lidé, již zasvěceni do učení. Používají reiki k léčení sebe, rodiny a svých blízkých. Při předávání druhého stupně jsou předány také tři symboly (kresby), které můžou být použity k rychlejšímu proudění energie, nebo k vytvoření ochrany. Symboly mají i více podob, ale záleží s jakou myšlenkou je používáme. Učí se také posílat energii na dálku.

Třetí stupeň: často nazýván mistrovský. Student je učen intenzivněji předávat energii na dálku. Je také zasvěcen do čtvrtého symbolu a pociťuje jeho sílu a význam. Stává se mistrem reiki a může toto umění učit další jedince.

Jak se reiki provádí?

Energie reiki proudí dlaněmi, není ale nutné se léčené osoby dotýkat. Stačí je držet ze vzdálenosti cca 10-15 centimetrů od něj.
Není to žádný zázrak ani senzace, jak se mnozí domnívají. Reiki funguje na jednoduchém principu. Když je nám tato energie předávána můžeme cítit teplo nebo lehké vibrace. Dávající cítí teplo, chlad, vibrace, dle stavu svého „pacienta“.
Reiki můžeme podávat také zvířatům, rostlinám, minerálům a vůbec všemu co je důležité v „našem světě“. Samozřejmě léčíme i sami sebe. Léčení nás nevyčerpává. Můžeme jím hojit i drobné rány, posílit imunitní systém a navodit harmonickou atmosféru v našem těle.

A jestli to opravdu funguje? Není nic jednoduchšího než toto učení vyzkoušet na vlastní kůži . Ztratit nic nemůžete, jen získat.

Setkali už jste se s reiki léčením?

zdroj fotek:Copyright (c) 123RF Stock Photos

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 1,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Reiki”

  1. pegonela napsal:

    Můj přítel se reiki věnuje již několik let. Já jsem trošku „nevěřící Tomáš“, ale pokud chce a má čas, tak ze zvědavosti se reikovat nechám. Někdy skutečně cítím jako by vibrace a různé brnění, zvláštní pocity. A někdy je mi i poté lépe. Nevím, zda to je jen mou psychikou. Protože když se vám někdo věnuje a dá vám svůj čas, tak je vám přece lépe. Možná jsou čakry, možná ne, ale důležitý je ten pocit. Přítel má druhý stupeň, dochází k „mistrovi“ jednou týdně.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.