Růst vlasů

dlouhé vlasy

Že dlouhé vlasy rostou nejlépe dětem? To je pravda. Jak to ale udělat, když chceme, aby nám dospělým vlasy rychleji narostly do délky?

 

Choďme často ke kadeřnici na zastřihávání konečků, stačí jen pár milimetrů, aby se odstranily suché konečky, který na první pohled nemusí být vidět. Doporučováno je zastřihávání co osm až deset týdnů.

 

Pokud chceme, aby vlasy rostly, musí být prokrvena dostatečně pokožka hlavy. Zkuste ji lehce masírovat, stačí prsty, kdykoliv během dne nebo i ve vaně.

Alespoň jednou denně pročešte kartáčem vlasy až od samých kořínků.

růst vlasů

růst vlasů

 

Základem krásné pokožky, silných nehtů a dlouhých zdravých vlasů je strava. To většina z nás ví, ale všichni nemáme čas jíst vyváženě a šestkrát za den, jak by bylo třeba.

Zkusme alespoň vyživovat naše vlasy pomocí vitamínů. Nejlepší jsou multi-vitamíny se stoprocentní denní dávkou vitamínů A, B, E, C. Dále jsou ideální doplňky jako biotin nebo speciální křemičitanové kapsle, které podporují růst jak vlasů, tak i nehtů.

 

Klobouky, čepice a kšiltovky nechme stranou, stejně jako mastné vlasy. Ucpáváme tím pokožku hlavy a vlasy nerostou.

Hlídejme si také očistu našeho kartáče na vlasy, zabráníme tak vnesení nečistot do vlasové pokožky. Což nemá moc příznivý vliv.

 Co je pro vlasy dobré:

 • Hydratační šampóny
 • Kondicionéry
 • Alespoň jednou v týdnu maska
 • Ochrana před UV zářením

 

Co pro vlasy naopak dobré není:

 • Čalenky
 • Culíky
 • Fén
 • Žehlička
 • Kulma

 

Velice negativní účinky, jak pro celkový organismus, tak i na vlasy má kouření, časté pití alkoholu, nadměrné slunění nebo nedostatek spánku.

To se s bujarou kšticí do půl zad můžeme rozloučit rovnou.

 

 

 

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Růst vlasů”

 1. Lucie D. napsal:

  osobně mám dobrou zkušenost s přípravky z lékárny, byla to sada 2 lahviček, kde byla výživa pro pokožku hlavy a nějaké „vitamíny“ na zrychlení růstu… bohužel už nevím jak se to jmenovalo, ale byly to lahvičky zhruba jako kapky na kašel, a cena kolem 70 Kč za jednu…

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.