Sebe zkrášlování

rty

Pokaždé, když se dozvím o nějaké převratné novince v sekci kosmetika – zkrášlení, mám nezvratné nutkání to na sobě vyzkoušet. Ne vždy je to ale reálné. Co se týče zvětšení rtů pomocí kyseliny hyaluronové možné to pro mě bylo.

Když mi kamarádka řekla, že si nechala napíchat horní ret, jak už to bývá i já jsem zažehla touhou mít také krásný a plný horní ret jako má nyní ona.

Byla jsem nadšená.

S horkou hlavou, aniž bych si o tom cokoliv přečetla jsem se objednala ke stejnému doktorovi.

Na žádost mé kamarádky mě vzal přednostně, takže se mi termín šibeničně blížil a mé vzrušení rostlo.

Přišla jsem do ordinace a nejdříve jsme s doktorem zkonzultovali, jak vše bude probíhat a jak si svůj nový ret představuji.

Začali jsme s tím, že se mi na ret nanesla nějaká mastička, s názvem anestetikum (o čemž jsem později začala silně pochybovat).

Lehla jsem si na lehátko a když se pan doktor vytasil s jehlou, málem jsem šla do mdlob. Co jsem vlastně čekala, problesklo mi hlavou. Přesně v tuhle chvíli jsem si také uvědomila jak impulzivní jsem povaha.

Setřela se mi rádoby anestetická mastička a doktor se pustil do akce.

 

Při prvním vpichu na okraj rtu jsem jen bezmocně stiskla lehátko. Při druhém už mé zděšení slyšeli všichni návštěvníci čekárny a přilehlého okolí. Čekala jsem všechno, ale takovou bolest teda ne. Po třetím vpichu mi tekly slzy plným proudem. Musela jsem vpichů přetrpět dohromady šest.

Poté se kyselina musela rozetřít, aby netvořila boule a musím podotknout, že i tento úkon byl dosti bolestivý.

První pohled do zrcadla nebyl zrovna takový, jaký jsem si představovala. Vypadala jsem jako závodní boxer. Ret byl dost oteklý a kyselina hyaluronová za to nemohla, mé oči zarudlé od pláče a rozmazaná řasenka tomu dodala korunu.

Ještě jsem dostala poslední pokyny a odcházela jsem s bolestí ve rtu, třesoucími se rukami a klidem na duši, že už to mám za sebou a budu zase o kousek krásnější.

Po pár dnech mi otok splaskl a já mohla poprvé vidět pravý účinek. Horní kontura se mi lehce nadzvihla a dodala mým rtům šmrnc a plnější dojem.

Bohužel tato procedura není navždy, zpravidla vymizí v rozmezí 4-7 měsíců.

Dnes už je můj půvabný ret ten tam. Párkrát jsem laškovala s myšlenkou, že celý proces ještě jednou zopakuji, ale tu příšernou bolest mám v živé paměti a pro mě je tím pádem rozhodnuto.

 Už žádné zkrášlení nebude. Alespoň co se vpichu čehokoliv a kamkoliv týče.

 

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Sebe zkrášlování”

  1. pegonela napsal:

    A spousta celebrit a modelek toto podstupuje. Příroda nás udělala takové, jaké jsme. Taky bych na to nešla. I když já nemusím. Mám plné rty odjakživa. Dost lidí mi je závidí. I kdybych měla rty jako nitky, tak bych asi nešla. A ještě, když čtu, že to vydrží jen tak krátkou dobu… I když každý má jinak nastavený práh bolesti.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.