Tae bo – vítězný tanec

270903_yorgosnoooblurry

Když se řekne Tae bo, co si pod tím představíte? Čaj, býka, tanec podobný boleru? Tae bo je ve skutečnosti velmi dynamické aerobní cvičení, který využívá při pohybu velice rychlou hudbu. Rychlost rytmu je často na stejné rychlosti, ne -li vyšší jakou má jive a to je panečku pěkně rychlý tanec. Tae bo je sport pro ženy, ale i muže, které neláká klasický tanec a klasické bojové umění se jim zdá příliš hard core.

Historie Tae bo

Tae bo slaví úspěchy ve světě již od počátku devadesátých let, avšak její historie sahá až do roku 1976, kdy ji vyvinul lékař Billy Blanks. Tae bo původně vycházelo z taekwondo, které se zkombinovalo s tancem a rychlou hudbou. Dnes se při cvičení využívají prvky z řady dalších bojových umění.

Co nám dává Tae bo?

Tae bo není pouze o vysoké fyzické námaze a hubnutí, ale i o filozofii, kdy si čistíme duši i tělo, zbavujeme se stresu, ventilujeme a posilujeme své sebevědomí, sebepoznání, učíme se ovládat svou duši i tělo a cvičíme svou bystrost a fyzickou kondici tak, abychom zvítězili nad slabšími.

Cvičení Tae bo má dále pozitivní vliv na zvýšení naší svalové kondice, posílení kardiovaskulárního systému, zpevnění kosterního svalstva, hubnutí, formování postavy, zvyšování vytrvalosti, upevnění své vůle a odolnosti vůči stresu a problémům.

Co potřebujete ke cvičení?

Ke cvičení toho příliš nepotřebujete, i když zrcadla, kde můžete sledovat správnost prováděného pohybu jsou důležitá a časem možná využijete i bandáž rukou. Zpočátku však ke cvičení potřebujete jen pohodlné oblečení, ručník a pití. Pokud to nevylučují hygienické předpisy dané tělocvičny je nejlepší, když se cvičí na boso.

Pro koho toto cvičení není vhodné?

Cvičit by rozhodně neměl nikdo, kdo právě prodělává jakékoliv zánětlivé onemocnění. Tae bo také není vhodné pro  lidi se záchvatovými onemocněními (epilepsie, astma). Diabetici by si před cvičením Tae bo měli upravit svou glykémii.

zdroje informací: www.wikipedie.com, www.taebo.cz, www.taebo-cb.cz, www.billyblanks.cz

zdroje fotografií: www.sxc.hu 2x

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

3 reakce na “Tae bo – vítězný tanec”

 1. Tae-bo napsal:

  Chtěla bych vědět,zda lze někde zakoupit dvd nebo vido-kazetu s návodem na toto cvičení?Velice mne to zajímá,a tady,kde bydlím,na blízku nikde nic není:-((
  Děkuji vám za poskytnutou informaci.Zdravím a přeji hezký den:)Růženka

 2. adriana napsal:

  Ahoj milá Růženko,
  je to možné. Existují DVD s cvičením od Billyho Blankse. Stačí, když si do vyhledávače zadáš: Billy Blanks’ Tae-Bo – Vol. 1 anebo Billy Blanks’ Tae Bo: The Ultimate Collection a vyskočí Ti hned i portál, kde si můžeš tato DVD zakoupit.

 3. pegonela napsal:

  Také se mi to líbí. Mrknu se.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.