Vlasová kosmetika

krásné vlasy

Vlasy krátké, dlouhé, hnědé, či blond. Všechny potřebují péči, aby byly krásné, lesklé a vypadaly zdravě. K tomu nám dopomáhá ne jen kvalitní strava a vitamíny, ale také vlasová kosmetika, která je velmi důležitá.

 

Co si představíme pod pojmem vlasová kosmetika?

Samozřejmě to základní, jako je kvalitní šampon na vlasy, který by měl být zvolený tak, aby vyhovoval právě nám. Šampón bychom měli používat  podle typu našich vlasů,  v případě, že máme vlasy mastné zvolíme šampón na mastné vlasy, který redukuje kožní maz a zároveň vlasy hydratuje, naopak na vlasy suché, či polámané, zvolíme šampón na suché a poškozené vlasy. Některé šampony dokonce pomáhají pokud nám hodně padají vlasy a často podporují i jejich růst. Některé šampony obsahují silikony, které vlasy pěkně zahladí a vlasy po nich vypadají leskle a zdravě.

Doma by nám také neměl chybět kondicioner, který se nanáši na umyté vlasy, většinou ho používají ženy s delšími vlasy, aby se vlasy lépe česaly a byly jemnější. Vlasová maska, ta vlasy krásně vyživuje, měla by se však zvolit taková, aby naše vlasy zase příliš nezatěžovala. Zkrátka je lepší se poradit s kadeřnicí, nebo v nějakém specializovaném salónu, kde vám jistě dobře poradí. Já osobně nedoporučuji kupovat vlasovou kosmetiku v marketech, ale ve specializovaných prodejnách, nebo v eshopech, kde nám nabízejí spoustu kvalitních profesionálních přípravků na vlasy, které se často s těmi obyčejnými nedají rovnat. Možná budete oponovat tím, že cena je vyšší. Ano u kvalitní vlasové kosmetiky bývá cena přípravku o něco vyšší, ale jelikož jsou přípravky kvalitnější, vydrží mnohem déle, jelikož jejich konzistence je většinou hustější a stačí na vlasy nanášet opravdu malinko. Navíc sami uvidíte, že Vaše vlasy díky kvalitní vlasové kosmetice budou na první pohled krásnější.

Nezapomínejte také na kvalitný kartáč, či hřeben, podle typu a délky vlasů. A jelikož dnes každá z nás používá fén, nebo žehličku na vlasy, neměl by nám doma chybět fixační vlasový sprej, který vlasy nezatěžuje, ale naopak hydratuje a má ochrannou funkci. Nanáší se před žehlením, kulmováním, či fénováním vlasů.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.