Watsu – neznamená tantrický sex

5983603_s

Není nad to si po perném dni napustit vanu plnou vody, udělat si intimní atmosféru a jen tak prostě relaxovat. Taková relaxace je dozajista pozitivní tečkou za náročným dnem, ale Harold Dull v osmdesátých létech minulého století přišel s ještě lepší metodou s níž můžete dosáhnout ještě lepšího dobití své energie a harmonizace těla.

Říká vám něco watsu?

Watsu, jak se této relaxační a rehabilitační technice říká je sestřičkou více známé shiatsu. Watsu je vědecky ověřená a prostudovaná technika, která má velice blahodárný efekt nejen na duševní stránku.

Na základě výsledků dlouholetých vědeckých studií je watsu doporučována všem s chronickými bolestmi ať už fyzického, či emocionálního rázu, lidem s chronickou únavou, bolestmi svalů, stavech po zranění, u depresí, úzkostí, při problémech se spánkem, lidem trpících migrénami, nemocným s artritidou anebo těm, které trápí celková ztuhlost těla.

V čem tkví její kouzlo?

Watsu je vlastně uklidňující masáží v teplé hluboké vodě, kdy se zcela oddáte do rukou speciálně školeného maséra. Její kouzlo je v tom, že se doslova vydáte do rukou maséra, který si s vámi bude dělat, co chce a to doslova. Princip watsu totiž spočívá na vznášení se v teplé vodě, kdy s vámi masér různými chvaty a uchopeními manipuluje, protahuje, pohybuje a dotýká se reflexních bodů. Vše probíhá v intimní atmosféře, aby si člověk mohl masáž vychutnat, hluboce se uvolnit a vnímat jen sebe a pohyby. Tato vodní masáž se velice podobá tanci a je také založená na asijském smýšlení. Provádí se v souladu s dýcháním a její účinky jsou regenerační, doporučují se velmi nemocným lidem, handicapovaným, ke zvýšení imunity.

Kde ji hledat?

Watsu masáž se provádí asi ve čtyřiceti státech celého světa, učí se na Univerzitách a neustále se zdokonaluje a vyvíjí. Nejvíce je k nalezení ve wellnes centrech, lázních, ale je také předepisována jako skvělý prostředek rehabilitace. Pokud jste s ní ještě nevyzkoušeli, nečekejte a běžte si vychutnat skvělou relaxaci jaké kolébání tělem ve vodě dozajista je.

Harold Dull a watsu

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Watsu – neznamená tantrický sex”

  1. pegonela napsal:

    To mi se mi líbilo.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.