Andulka, příběh ze života

andulka

Byl krásný letní den. Daniel přišel z práce, najedl se a otevřel všechny okna svého bytu, aby vyvětral. Z klece ho vítal jeho andulák Pepík. Dan ho pustil, aby se prolétl. Neuvědomil si, že všechna okna jsou otevřená dokořán. Pepík nejdřív poslušně létal po pokoji, ale pak frrr a byl pryč…

Nešťastný Daniel se vydal za ním. Nějakou dobu naháněl andulku po sídlišti. Pak se Pepík usadil na balkoně jednoho bytu v přízemí. Daniel neváhal a vylezl na balkon za ním. Pepík vletěl pootevřeným oknem do bytu. Daniel nesměle zavolal: „Haló, vletěla mi k vám andulka. Pomůžete mi?“ Ale nikdo mu neodpověděl. Zavolal hlasitěji, ale když se opět nedočkal odpovědi, vlezl oknem do prázdného bytu.

Naháněl andulku po cizí ložnici, když náhle ve dveřích zarachotil klíč a paní domácí vešla do bytu. Na útěk už bylo pozdě. Andulka navíc vletěla otevřeným oknem na balkón, zamávala křídly a byla pryč.

Co teď?

Těžko bude paní vykládat, že tady v jejím bytě chytá svého uprchlého andulíka, který už byl kdoví kde. Dan otevřel skříň a skočil dovnitř. Paní vešla do místnosti, převlékla se, sedla si do křesílka a dala se do čtení knížky. Dan vše sledoval škvírkou ve dveřích skříně a čekal na příležitost, kdy bude moct zmizet. Potil se teplem i strachy. Pokud paní otevře skříň, nevysvětlí jí to.

Večer přišel domů i její manžel. Žena se zvedla a šla do kuchyně připravit manželovi večeři. Teď přišla Danova chvíle! Pomalu otvíral dveře skříně, ale muž vrazil do ložnice. Dan rychle přibouchl skříň, krve by se v něm nedořezal, tiskl se ve skříni mezi pánskými svrchníky.

Muž si sundal košili, otevřel skříň a uviděl Dana. Ten vyběhl ze skříně a běžel k oknu. Vyskočil na balkón, přeskočil zábradlí a utíkal a utíkal, ani nevěděl, jak se dostal domů. Za zády slyšel výkřiky muže, který nadával své manželce. Myslel si, že jeho paní ukrývala ve skříni milence. Chudák paní.

Ale řekněte, jak by Dan vysvětloval manželskému páru, že u nich ve skříni v ložnici chytá andulku?

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (166 hlasů, průměr: 4,83 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

12 reakcí na “Andulka, příběh ze života”

 1. Marta Slouková napsal:

  Moc pěkně napsaný článek, úsměvný, vtipný, ale opravdu nevím, jak by se člověk v takové situaci zachoval. Asi stejně. Chudák Daniel i manželka pána, který ho viděl. Amduláčka jste už nenašli? Asi ne!!!

 2. pegonela napsal:

  Co vím, tak andulák se vrátil sám, jen k sousedům :-) .

 3. mamamia napsal:

  moc pěkný…

 4. dara napsal:

  hezké :)

 5. Marta Slouková napsal:

  Moc pěkný článek-.

 6. Vilka napsal:

  pekné napísané

 7. datura napsal:

  Nechtěla bych být v kůži manželky.

 8. dia.kritika napsal:

  :-) kdyby se paní jmenovala Andulka, tak by mu to chytání pan manžel snad i uvěřil :)

 9. hlavička napsal:

  hezký úsměvný příběh :o )) nám kdysi taky uletěl ptáček Pepíček – korela,byl už i trochu ochočený i mluvil…ale nechytili jsme ho a nevrátil se

 10. berenica napsal:

  hezké

 11. Timea napsal:

  Veselé, to mě pobavilo! Pravdivé ?

 12. pegonela napsal:

  Děkuji. Ač se to nezdá, stalo se to.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.