Emancipace – kam až to ženy dotáhly

969796_hearts_1

Již dlouhá staletí se vedou rozepře, kdo tu je „větším pánem“. Cožpak o to, ženám ani tak nešlo o získání postu „Pána tvorstva“, ale dosažení rovnocenného postavení. Mám však dojem, že se nám to nějak vymklo z rukou a “ páni tvorstva“ se uchechtávají a říkají: „Máte to, co jste chtěly!“

Ale je momentální situace skutečně to, po čem ženy snily anebo je to tak, jako obvykle tvrdá realita, která nás ženy zmanipulovala pouze do role, která se momentálně mužům silně hodí do karet?

Vědci dokázaly, že původně mužům velely ženy. není se čemu divit, vždyť  bylo mnoha výzkumy dokázáno, že žena je odolnější, má lepší pud sebezáchovy a dalších vlastností, které jsou pro přežití nezbytné. I přesto jednoho dne byly ženy smeteny na úplné dno odkud se hrabeme několik tisícovek let.

Nyní se zdálo, že se konečně dočkáme toho, po čem jsme tak toužily, rovnoprávnosti.

Jenomže emancipace a feminismus udělal své. Naše zbraň byla nakonec využita proti nám. O feminismu se mluví různě, původní myšlenkou je potlačování všech jevů, které vedly k diskriminaci žen. Feminismus je filozofií, ideologií, ale i politickým hnutím s jehož úsilím se začaly ženy emancipovat.

Emancipace znamená oproštění se od všech závislostí na čemkoli – komkoli za účelem získání svobody a stejných práv. Je zde jedno zda jde o muže, či o ženy.

Potom, co jsme dosáhly voličského práva, možnosti rozvodu, skvělé gynekologické péče, které ještě před stoletím byla nemožná, péče v těhotenství a šance, i když pro mnohou stále ještě nereálné, začít někde žít sama bez muže. Dostáváme kudlu do zad a mrštění o stěnu a ústup o velký krok zpět.

Místo toho, aby se konečně dotáhl rovnocenný náhled na ženu při jejím zaměstnávání a finančním ohodnocení, kde je stále ještě více upřednostňován muž a financován muž, jako živitel rodiny, kdy se žena marně domáhá výživného anebo se snažili udělat něco s děsivými čísly, kdy je stále 38% žen běžně týráno…

A to i přesto, že ve skutečnosti největší starost padá na ženu, která i děti rodí a podle všech provedených výzkumů se díky tomu stává mnohem lepší a výkonnější pracovnicí.  Je sice možné, že se i v Česku konečně začaly objevovat posty, kdy konečně ženy vydělaly více než muž, ale takových prací je stále menšina a navíc tuto novou roli podle psychologů špatně muži rozchází.

Tak místo toho nám naši muži – “ páni tvorstva“ … možní tyranští manželé oněch 38% týraných žen… schválí s úšklebkem zákon o rádoby rovnocennosti: Ženy do důchodu budou odcházet ve stejném věku jako všichni muži.

A můžeme za to jen my ženy, že se tak máme a těhotenstvím ztrácíme své zdraví, krásu a riskujeme své životy, které jsou při námitce kontrovány …“máte přeci to, co jste chtěly, my vás k dětem nenutili“…

Skutečnost, že valná většina dětí je stále neplánovaná a díky nátlaku a manipulace muže je jaksi opomenuta.

Napadá mne po tomto rádoby feministickém kroku pouze jediné:  “ A kdy nám milí pánové (politikové) v rámci rovnoprávnosti začnete rodit?

zdroj fotografií: www.sxc.hu

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 3,50 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Emancipace – kam až to ženy dotáhly”

  1. pegonela napsal:

    To bychom vymřeli :-) ).

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.