Identita na internetu

pozor

V dnešní době podléhá i moje babička modernizaci se jménem INTERNET. Mnohé z nás si ani neuvědomí, jaké riziko to sebou nese.Čím jde doba ku předu, tím s ní ruku v ruce i kriminalita. Ze všech mas medií se tyto informace na nás přímo valí.A ani naše počítače se jí nevyhnou.Jak už z názvu vyplývá mám na mysli počítačovou kriminalitu, což je trestná činnost zaměřena na vyspělou techniku jako cíl, nebo ji lze pojmout jako nástroj pachatele trestného činu. Ať už k obohacení se, nebo pošpinění cizího jména.

Mnozí pachatelé této činnosti si neuvědomují jak závažného činu se dopouštějí.

Druhů, jak se nám nabourat do počítače je nepřeberné množství pro příklad bych uvedla škodlivé Malware, Infoware, Spyware, Viry, Červy, Trojští koni, Přesměrovávače, Logické momby, Replay, Hacking, Defacement, Phisihing, Cyberstalking, Hoax a mnoho dalších.Pomocí těchto řekněme „škodlivých softwarů“ si někdo na druhé straně zjistí v pohodlí svého domova či kanceláře veškeré naše údaje, přístupyhesla.

Počítačová kriminalita se řídí trestním zákoníkem. Mnohdy si také pachatelé neuvědomují, že za sebou nechávají dost viditelné stopy a jejich činy tak lze velice snadno dopátrat.Každý počítač má svou IP adresu, přestože si ji pachatel může přesměrovat i tak lze dnes již pohodlně zjistit jeho polohu, i když se ukrývá třeba někde v USA.

Bohužel dnešní doba je náročná a to zejména na psychiku lidí. Přibývá nemocí schizofrenie, paranoie, oligofrenie, ale také jedinců neurotiků, psychopatů a lidí trpících psychosomatickými poruchy.
Příčiny vzniku psychosomatických poruch mohou být různé, zejména je významným činitelem alkohol, drogy a jiné toxické látky.Doufám, že Vám se něco podobného nepřihodí a lidé trpící nějakou poruchou si Vás nebudou tímto způsobem dobírat, aby povzbudili své „já“.

 Máte i vy, nějakou zkušenost s počítačovou kriminalitou?

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

2 reakce na “Identita na internetu”

  1. pegonela napsal:

    Naštěstí nemám. Když jsem ale včera slyšela v televizi, že je někdo tak oprsklý, že přijde s notebookem před náš dům, tam se napojí na naši síť a škodí, tak jsem zírala…

  2. Anet napsal:

    naštěstí ne!

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.