Lež jako věž

Lež má krátké nohy

Jsou lháři a lháři. Lež sice není jen výsadou mužů, ale pořekadlo, že má krátké nohy, stále platí a troufám si říci, že i do dalších let platit bude.

Má kamarádka Marta je již 9 let dá se říci šťastně vdaná. Příhoda, která se jí stala, se může zdát legrační, když se ale odehrála moc do smíchu ji nebylo.

Mirek, její manžel, začal stále více pracovat, jejich vztah sužovaly přes časy a hádky začaly být na denním pořádku. Marta se několikrát snažila manžela ve večerních hodinách zastihnout v kanceláři, ale marně. A jak už to tak bývá,pojala i ona podezření, že něco asi není v pořádku.

Nezbývalo, než ho chytit přímo při činu.

Dala si tu práci a začala stopovat manželovy „přes časy“ i víkendová obchodní jednání.

Po pár dnech smutně zjistila, že své přes časy netráví s klienty, nýbrž s jinou ženou. Ještě tentýž večer na něj udeřila, ale on vše popřel. A popíral to s takovou vehemencí, až ji samotnou dostal na vážky.

Nezbývalo, než je přistihnout přímo při činu, jak se říká, zloděj se musí chytnout za ruku.

Čekala tedy u milenčina vchodu. Když ji spatřila z menší vzdálenosti, trošku ji udivilo, že to není žádná dvacítka s dlouhýma nohama, blond vlasy a na vysokých podpatcích, jak si ji celou dobu barvitě představovala ve své hlavě, kdo ví proč. Byla to žena jejího věku, plnoštíhlé postavy a vlasy střiženými do klučičího účesu. Troufla by si říci, že sama vypadá o poznání lépe. Když v tom uviděla manžela vstupovat do domu v němž bydlí, což ji vytrhlo z dalších myšlenek. Teď nezbývá, než čekat. Netrvalo to dlouho a domovní dveře se znovu otevřely. V nich Mirek s cizí ženou. „Co to má být Míro“, udeřila na něj zhurta. Prosím? Zněla jeho odpověď. Následující okamžiky se sehrály s hrůznou rychlostí.

Když tuto svou historii vypráví Marta dnes, zalyká se smíchy. Manžel Mirek, dnes již ex-manžel, ji v tu chvíli skálopevně tvrdil, že není žádný Mirek Novák a už vůbec ne její muž, přestože byl stejně oblečen jak ráno vycházel z domu.

Tvrdil, že ji vůbec nezná.

Tvrdil, že si ho s někým plete a jestli mu nedá ihned pokoj, zavolá na ni polici. Kamarádka v tu chvíli stála jako opařená a nebyla ani slova schopna. Pár zmizel za rohem domu a ona s pusou dokořán šla pomalým krokem domů. Mirek se ten večer vrátil, jako by nic (ve stejném oblečení jako ráno i odpoledne).

Když se dostali do konfrontace, byl skálopevně přesvědčený, že to musí být jeho dvojče, že on byl celý den v kanceláři a ani se odtamtud nehnul, hned po práci pospíchal jen za ní, jak se těšil. To Martě stačilo, aby se co možná nejrychleji rozvedla. Samotnou nevěru by po společných letech snad i skousla, ale s chronickým lhářem takového kalibru by žít nedokázala. To už přenechala jiným.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 3,25 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

3 reakce na “Lež jako věž”

  1. Lucie D. napsal:

    :D dobrá inspirace pro pořad „To nevymyslíš“ .. :D jeden z mých ex byl takly skvělý vypravěč, mimo jiné třeba umíral na rakovinu, nebo když jsem se s ním chtěla rozcházet, byl na dvanáctihodinové operaci nohy (záhada, že dva dny po avizované operaci jsme seděli v kavárně, a on bez jizvy, přestože předtím tvrdil, že má nejmíň dvacet stehů – prý se zázračně zahojily.. :D přijde mi to celkem úsměvné, ale hlavně nechápu, co si tehdy myslel, když tohle vymýšlel.. :D

  2. Nicol napsal:

    To je strašné, myslíš, že tohle ze sebe vyplodí i žena? Můj ex taky umíral na rakovinu :-) jednou měl nádor v hlavě, pak ve tlustém střevě a nakonec v žaludku :-) dnes už mi to taky přijde úsměvné, ale pamatuji si, když mi to naprosto vážně oznámil. Byla jsem z toho dost špatná…. Musím dodat, že dnes je zdráv jako rybka :-) oni u toho podle mě ani nepřemýšlejí…

  3. Beáta napsal:

    myslím, že i takové ženy se najdou, je to asi o člověku, já se taky občas vymlouvám, ale na nemoci bych to nikdy nehrála, bála bych se, že se to stane skutečností, ale jinak mě Vaše příspěvky pobavily

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.