Mohou být homosexuální páry skvělými rodiči?

4441568_s

Čím dál více páru tak moc touží po děťátku, ale přírodní cestou to jaksi nejde. Spousta párů se uchýlí k té umělé. Tedy k umělému oplodnění. V dnešní době se stále častěji mluví o tom, jestli svěřit dítě do péče i homosexuálním párům. Někdo je pro a někdo zase proti. Legalizaci k tomu zatím nedostali. Při adopci musí páry projít složitými psychologickými testy, přezkoumává se stabilita manželského svazku i podmínky pro výchovu dítěte. Tento postup je velice zdlouhavý a náročný na psychickou stránku obou partnerů. Požádat o adopci můžou jen heterosexuální manželské páry.

 

Oproti tomu umělé oplodnění může podstoupit jakýkoliv heterosexuální pár, nikoliv jen manželský. Umělé oplodnění nemůže podstoupit kromě lesbických párů ani žena, která je sama. Podmínkou umělého oplodnění je jen souhlas partnera, který jím stvrzuje , že bude otcem „dítěte ze zkumavky“.  Nikdo ovšem nezkoumá, jestli tomu tak ve skutečnosti je, jestli je pár opravdu párem. Nikdo ani neřeší jeho stabilitu, jak dlouho spolu jsou, nebo vůbec vycházejí či jsou schopni se o děťátko postarat. Stvrzený podpis se považuje jen jako běžná formalita.

 

Kliniky zajímá, souhlas muže s umělým oplodněním. Nezajímá je, jestli spolu se ženou budou novému potomkovi dělat rodinu. Dokonce ani muž, který je se ženou na klinice nemusí být otcem dítěte v rodném listu. Žena není povinná uvést jméno otce, pokud s ním není vdaná.

 

Muž, který formálně figuruje u umělého oplodnění vůbec nemusí být otcem ve smyslu, že se o dítě nemusí starat, ani mu tvořit rodinné zázemí.

 

Co na tohle říkáte ?

Jaký máte názor na homosexuální páry a výchovu dětí ?

Myslíte si, že by pravidla pro umělé oplodnění neměla být poupravena ?

zdroj fotky: 123rf.com

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

5 reakcí na “Mohou být homosexuální páry skvělými rodiči?”

 1. canibalx napsal:

  Lituji každého dítěte, koho potká něco podobného. Ruku na srdce, kdo z vás by chtěl vyrůstat v homosexuální rodině? Já tedy ne. Dobrými rodiči být mohou, ale chudák dítě, které bude terčem posměšků a další nevybíravé šikany. Tohle je zatím velké tabu a pro dítě to nemusí mít příznivý dopad

 2. Nicol napsal:

  To je sice pravda, ale na druhou stranu, kolik je heterosexuálních párů, kteří týrají děti, nebo je zneužívají, tyhle zase lituji já,následky si pak dítě nese po celý život, takže si někdy říkám, co je vlastně menší zlo….?!

 3. Pirlenka napsal:

  Nicol, souhlas. Rozhodně nelituji někoho, kdo bude v homosexuální rodině vyrůstat. Pokud ho budou rodiče milovat a dopřejí mu vše potřebné ;-) Je to neobvyklé, ale proti nejsem.

 4. pegonela napsal:

  Souhlasím s Nicol a Pirlenkou. Jen by dítě mělo mít dostatečné podněty „z venku“, aby vidělo, jak to je „běžně“. Aby si pak nemyslelo, když vyrůstá třeba s dvěma muži, že je to normální a to dítě je divné. Prostě aby vědělo, že většinou jsou heterosexuální páry. Ale homosexuálové přece lásku a péči dokáží taky dát, to není v sexuální orientaci.

 5. Timea napsal:

  Když se homosexuální páry rozhodnou mít dítě, tak je to proto, že to dítě opravdu chtějí, touží se o něj starat, vychovávat ho a dát mu svou lásku. Ne vždy je tomu tak u heterosexuálních párů, ty bohužel, často mají děti i proto, že ho vlastně ani mít nechtěly, ale přesto děťátko na svět přišlo.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.