Předmanželská smlouva

předmanželská smlouva

Zatímco my u nás se předmanželským smluv stále trošku bojíme. Ve světě jsou stále uznávanějším trendem. Například v Hollywoodu s ní řeší nejen manželské tahanice, ale i léčbu různých závislostí.

Romantickým duším toto může připadat jako nepřípustné, protože láska přeci není o hmotných statcích a trvá na věky, jenže jakmile vztah zkrachuje z nějakého důvodu, na řadu přichází předmanželská smlouva, která předejde mnoha sporům a značně tak ulehčí rozvodové řízení.

Sama sice předmanželskou smlouvu nemám, ale určitě si myslím, že je to dobrý vynález. Pokud s ní oba dva dobrovolně souhlasí. Myslím, že by na ni měli všichni myslet, stejně jako na případnou závěť (přestože se to na první pohled může zdát morbidní). Navíc to ztíží práci i sňatkovým podvodníkům.

 Nic se ale nemá přehánět

Své jisté a to teď nemířím k financím chtějí mít i muži. Například hráč amerického fotbalu Tony Romo toužil, aby jeho vyvolená Jessica Simpson (zpěvačka), byla i po svatbě stejně krásná a udržela si vzhled mladé panenky. Tak do své předmanželské smlouvy zakomponoval, že po dobu manželství nesmí Jessica přibrat více než 60 kilogramů. Za každé kilo navíc by měla manželovi zaplatit půl miliónu dolarů.

Bohužel se ukázalo, že Jessičina láska k jídlu byla silnější než k Tonymu. Svatba se tedy nekonala. A fotografie z poslední doby jasně ukazují, že v jejím případě to byl velmi prozíravý krok, jelikož by se asi nedoplatila.

Podobně to mají ošetřeno například Cathrine Zeta-Jones, která předmanželskou smlouvou drží v šachu notorického záletníka Michaela Douglase. V případě rozvodu by ženě vyplatil za každý rok manželství necelé tři milióny dolarů a u prokázané nevěry by to bylo miliónů pět.

Předmanželská smlouva

Předmanželská smlouva

Jak jste na tom s předmanželskou smlouvou Vy?

Pro anebo proti?

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

4 reakce na “Předmanželská smlouva”

 1. diplopeta napsal:

  No já ji taky nemám, i když mamka chtěla, aby jsem si ji udělala. Byla jsem zásadně proti. Ale když to ty dva chtějí, tak proč ne.

 2. pegonela napsal:

  Asi je to dobré, i když se vytrácí ta romantika, jistota je jistota. Ale chtít po ženské, aby platila za kila, která přibere, to fakt normální není. Takového týpka bych nechtěla ani za nic. A kdepak je asi láska?

 3. Timea napsal:

  Kdybych šla do manželství podruhé, určitě s předmanželskou smlouvou. Ale do stejné řeky dvakrát nevstoupíš, takže o tom prozatím neuvažuji.

 4. pegonela napsal:

  Já také ne, taky mi jednou stačilo.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.