Přehnaná láska

8367499_s

Chlapečci jsou od malička více fixování na maminku. Co když jim ovšem takhle fixace vydrží i do pozdějších let?

Můj manžel Radek je přesně tímto úkazem. Já sama rodiče (maminku) navštěvuji často, každý den. Když ale mám v práci přes čas, nebo doma velkou kupu prádla na praní, návštěvu vůbec neřeším. Vlastně k našim chodím spontálně, když jedu okolo, nakoupím, nebo prostě chci. Ale to můj mažel ne. Musí být u své maminky s pravidelnou přesností.

Den co den ji navštěvuje a vyměňují si spolu spousty sms zpráv. Když jsem svou tchýni poznala, byla jsem nadšená, taková hodná, milá a jak se o Radka stará…

Postupem let se tohle nadšení ale změnilo na příšernou averzi. Vždy, jak vidím její jméno na rozsvíceném mobilu manžela, tak dostávám kopřivku. Pokaždé, co slyším její hlas v telefonu při standardní otázce: „Co děláte?“, obracím oči v sloup. Přitom však nemůžu říct, že bychom se neměly rády, že je falešná, nebo že nadřazuje mého manžela, to vůbec ne !
Přesto mě její závislost na synovi značně rozrušuje. Jsem do tohoto kolotoče totiž také vtažena, každodenní návštěvy musím absolvovat také. Otázky paní Milušky znám naprosto přesně: „ Co jste měli na oběd? Co jste dělali? Jak v práci?“, a poté následuje výklad co vařila ona, jak v její práci a co nového u všech sousedů v domě. Den co den, slýchávám jak je jí po nás smutno a ať brzy dorazíme zase ( jako bychom tam už tak nebyli dost často). Radek by nepřežil, jeden den nejít. Často se vzbouřím a návštěvu distancuji se slovy, že to přeci není moje maminka a tudíž já k ní vázána nejsem, jenže následně poslouchám, kde jsem byla a že mě dlouho neviděla, což ve mně vzbuzuje pocit viny. Musím podotknout, že moje tchýně Miluška nežije sama, má manžela Libora, na stejném patře své rodiče a ve stejném domě druhého syna a vnučku. Tak proč tak lpí na Radkovi? Říkám si jako už tolikrát před tím…

Vím, že tohle není jen můj problém. I další mé známé si na tohle stěžují, ale řešení se nám nedostává. Já jen přemýšlím, jak dlouho tohle ještě vydržím. Mluvit s manželem na toto téma nemá žádný význam. Je na svou maminku extrémně háklivý a já už vlastně také, jen v opačném smyslu. Nedávno jsme se stěhovali.  Ještě jsem nestihla vybalit, uklidit a už jsem měla Milušku v obýváku. Radek se na její návštěvu značně připravoval (místy jsem si říkala, koho, že to vlastně čekáme? Minimálně nějakou celebritu ). A jestli se tenhle divný vztah upraví na nějakou snesitelnější vlnu? Těžko říci, spíš sázím na to, že jejich pupeční šňůra zůstane celá ještě po dlouhá léta….

Tak si asi rozbalím tabulku čokolády (s vysokým obsahem kakaa samozřejmě) a dobře si obalím nervy. Budu to potřebovat.

Máte někdo podobnou zkušenost jako já?
Nebo nějaké kloudné řešení?

zdroj fotky:Copyright (c) 123RF Stock Photos

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (391 hlasů, průměr: 3,50 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.