Jak si přivydělat na mateřské

1269293_girl_lies_in_an_armchair_and_reads_2

Díky politické situaci to v současné době nemají mladé rodiny jednoduché. Často jim nezbývá nic jiného než se v průběhu mateřské porozhlédnout po nějaké další práci, která by jim ulehčila a zlepšila jejich život. Trápí vás také tento problém? Víte jaká kritéria a omezení existují v případě práce na mateřské? Jakou práci si najít? Poradíme vám…

I když jste si možná mysleli, že práce v průběhu mateřské jsou nyní již bez omezení, ale to se tedy pěkně pletete. i práce v průběhu mateřské má svá pravidla!

Pravidla práce při mateřské

Víte, že pracovat můžete nejdříve až po skončení šesti nedělí?

Jestli chcete pracovat i v průběhu mateřské, nesmíte vykonávat stejnou činnost jako před nástupem na mateřskou. Musí jít vždy o jiný pracovněprávní vztah. Práce u stejného zaměstnavatele je možná, ale na jiné pozici anebo případně se svolením zaměstnavatele. Tyto podmínky se nevztahují na vědeckou, pedagogickou, publicistickou, literární a uměleckou práci.

Pokud jste před nástupem na mateřskou podnikala na HPP a vaše mateřská plyne z této činnosti, nemůžete o mateřské pokračovat v podnikání, ale můžete se nechat zaměstnat. U vedlejší činnosti nejsou žádná omezení a vy můžete i při mateřské dále pokračovat v podnikání.

Mateřská dovolená je ideální a vhodnou dobou pro zahájení podnikatelské činnosti. Přivýdělek při mateřské není nijak omezen a mateřská se ani nijak nekrátí jen je potřeba zajistit dospělý dohled u svého dítěte a splňovat další běžné pracovní podmínky.

Jak postupovat při hledání práce?

Je důležité si uvědomit možnosti a své rezervy. Neberte každou práci pouze z nutnosti. Neberte ani takovou práci, která po vás vyžaduje příliš mnoho, ale nabízí příliš málo. Nevyplácí se ani souhlasit hned s první nabídkou, lépe je si vše pořádně rozmyslet, porozhlédnout a vyčkat i na další nabídky.  Práci si vybírejte vždy takovou, aby vám stále zbyla nějaká rezerva pro sebe.

Jak si mohu vydělat v průběhu mateřské?

Na mateřské existuje celkem dost možností, jak si vydělat.  Pokud máte dobré zázemí a máte doma někoho, kdo vám dítě pohlídá můžete využít brigády v různých marketech a jít za pokladnu, plnit regály, či třeba jít uklízet.

Pokud máte jisté vzdělání můžete si dovolit doma někoho doučovat, či třeba učit i nějaký jazyk, hlídat anebo zkusit štěstí v překladatelské a tlumočnické oblasti.

Jistý výdělek si můžete zajistit i v rámci prodeje kosmetických prostředků. Jestliže máte potřebnou kvalifikaci, či zkušenosti můžete provádět kosmetické služby, manikúru, pedikúru, líčení, masérské a další služby.

Jestli máte ekonomické vzdělání a vlastníte osvědčení i na účetnictví máte skvělou perspektivu výdělku při mateřské.  Další možností je otevření si internetového prodeje s nějakým jedinečným a vyhledávaným sortimentem (nejlépe ženami). jestli jste kreativní a ovládáte nějaké ruční práceřemesla, využijte této stránky a zkuste prodávat své výrobky. V současné době si také můžete velice efektivně vydělávat i psaným slovem, ale i zde jsou potřebné jisté dispozice.

Máte jiné zkušenosti? Pracujete na mateřské a chcete se podělit o své zkušenosti? Našli jste ještě nějakou další možnost? Napište nám ji do komentářů, pomůžete tak dalším čtenářkám, které o práci při mateřské uvažují.

Zdroje informací: wwwipodnikatel.cz, www.info.cz, www.jak-najit-praci.cz, vlastní zkušenosti

zdroje fotografií: 3xwww.sxc.hu

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

2 reakce na “Jak si přivydělat na mateřské”

  1. bazze napsal:

    Jsem na mateřské už po druhé, mám osmi měsíční holčičku a pětiletého kluka a ani jednou jsem nepřerušila svou pracovní činnost. Asi bych z toho ťUŤU ňuňu za chvíli zešílela.
    Podle mě je důležité, aby se žena i na mateřské stýkala i s „normálními“ lidmi ne jen s jinými maminkami. Pk se vrátíte po třech letech do práce a nejste schopná vyplodit kloudnou větu:-D
    Hodně štěstí

  2. pegonela napsal:

    Také bych si to tak přála. Ale když já byla na mateřské, řešila jsem rozvod s agresivním manželem, své zdravotní problémy, sama se starala o syna. A protože jsem byla po nejedné operaci, hned jsem zase onemocněla. Měla jsem co dělat, abych vše zvládla. Ale souhlasím, že pokud žena může, vše zvládá, je pěkné, když se může vrátit do práce brzy nebo být aktivní stále.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.