Plavání kojenců

DSC01828

Máte doma miminko a zvažujete zda začít s plaváním? Říkáte si, není to brzy?

Vůbec ne! S plaváním můžeme začít zhruba 14 dní po porodu, stačí počkat na zahojení pupečního pahýlu. Nejmenší děti  do 6 měsíců se začínají seznamovat s plaváním ve vaně, od věku 6-ti měsíců začínáme v bazéně, kde se miminko učí i orientovat pod vodou.

Jak příznivě plavání ovlivňuje Vaše batole?

Plavání otužuje a příznivě ovlivňuje srdeční systém a střevní peristaltiku miminka. Vaše děťátko po plavání bude lépe spinkat a celkově dobře prospívat.
Nesmíme opomenout, že plavání kojenců je skvělé pro zesílení zádových svalů a pro správné zakřivení páteře a držení tělíčka. Navíc většina dětí si plavání od brzkého věku užívá, takže pozitivně ovlivňuje i psychiku miminka a maminka si příjemně oddechne :)

Centrum Záhořánek v Berouně pořádá kurzy plavání kojenců, batolat a předškoláků to vše v naprostém komfortu. Na začátek je pro Vaše miminko připravena vanička, kde se naučíme základní úchopy a plavecké dovednosti. V této lekci si také osvojíme kojeneckou masáž.
Další lekce a plavání v Berouně probíhají v úžasném bazéně, kde je teplota vody 32°C a teplota vzduchu 34°C, bazén je určen pouze pro plavání kojenců a batolat. Nehrozí tedy žádná zdravotní rizika.

A pro ty z Vás, kteří byste rádi pracovali s dětmi a stali se instruktory plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Centrum Záhořánek připravilo rekvalifikační kurzy.

Vzdělávací program Vám poskytne všeobecný přehled z oboru. Získáte takto znalosti o vedení plavecké hodiny s cílem naplnit potřeby klientů v souladu se správnou metodikou plaveckých úchopů a znalostí vývoje dítěte od kojeneckého věku až do předškolního věku. Tímto způsobem můžete přispět svými znalostmi ke zdravému životnímu stylu klientů.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

2 reakce na “Plavání kojenců”

  1. pegonela napsal:

    Chodila jsem se synem od 7 měsíců. V roce skákal do hluboké vody, vůbec se nebál. Dnes, má 14 let, je dobrým plavcem a plavání miluje.

  2. Timea napsal:

    Přesně tak, děti se nebojí vody, takže tenhle strach, tj. strach z vody pak většinou zažívají jen dospěláci a nejvíc ti, kteří se jako děti nenaučili plavat.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.