Tip na výlet: Liberecká ZOO

Snímek 649

Před námi jsou poslední dva týdny prázdnin, které mají být podle předpovědí konečně vydařené. Rádi byste chtěli znát nějaký tip na dobrý výlet? Poradíme vám, jestli jste ještě neměli doposud tu příležitost, navštivte libereckou zoologickou.

Liberecké Zoo je vůbec první Zoologickou zahradou, která u nás vznikla. Existuje tu již více než 92 let, avšak od té původní se rozhodně významně odlišuje. Dnes jsou její výběhy veliké a vytvářené s ohledem na potřeby zvířat. ZOO se rozkládá na 13 hektarech na nichž naleznete celkem na 1517 kusů zvířat z cca 172 různých druhů. Okruh je veden příjemnou klikatou procházkou, místy do kopečka a místy zase z kopečka, dlouhou cca 2 kilometry.

Zoologická zahrada v Liberci je doopravdy zábavná. Líbilo se mi řešení výběhů i tvoření terásek tak, abyste měli pokud možno co nejlepší výhled. Zahrada byla plná vtipných Urbancových obrázků, které šikovně varovali, ale i informovali například na „Úlevárnu“, zákaz krmení zvířat, či dětský koutek.

 

Zoologická zahrada v Liberci se sice velikostně s tou Ostravskou, nemůže srovnávat (protože je prostě ani ne poloviční). Přesto však v Liberci naleznete spoustu světových unikátů. Liberecká ZOO se totiž specializuje na vysoce ohrožená zvířata, které se snaží rozmnožit. Jak se zdá, tak se jí to celkem daří, protože mláďat zde bylo spousta.

Zvířata v Liberecké Zoo

Kdybych zde měla jmenovat, všech těch 172 druhů, byli bychom zde asi pěkně dlouho. Zmíním se tedy pouze o těch podle nás nejzajímavějších, snad žádné nevynechám. V Zoo naleznete alpaky, červené pandy, surikaty, rysy, slony, pekari, takiny čínské, tygry bílé, takry himalájské, tučňáky Humboltovi, tukany, rarohy, hrochy a samozřejmě nesmím zapomenout na lachtany.

Zvířata jsou zde rozmístěny do velice pěkných pavilonů – opic, tropů, ptáků, šelem, slonů, žiraf a hrochů. Součástí Zoo je i dětský koutek, kde jsou hravě propojeny dva světy – svět domácích zvířat a svět dětí.

 

Libereckou Zoo naleznete ve staré části města Liberece v okolí nádherné architektonické zástavby, jen kousek od dětského areálu Divizna a Botanické zahrady. Po návštěvě Zoo můžete tedy pokračovat objevováním unikátních rostlin.

 

Cesta do ZOO

Cesta do Zoo z vlakového anebo autobusového nádraží je jednoduchá, stačí vyjít před nádraží a nastoupit do tramvaje číslo 2 nebo 3 a jet směrem Botanická zahrada. Projedete celým městem a jste tam.

Vstupné do ZOO

Děti od patnácti let a dospělí: 150,- korun

Děti od tří let do patnácti let: 90,- korun

Rodinné vstupné zde bohužel nemají.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

2 reakce na “Tip na výlet: Liberecká ZOO”

  1. Pirlenka napsal:

    My byli minulý týden v ZOO Plzeň a moc se nám líbila ;-)

  2. pegonela napsal:

    Mám to z ruky. Kdysi jsem tam byla, ale to je už hodně dávno. V ZOO je fajn, a nejen dětem.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.