Výhody hromadného nakupování

nakupování

Všude jinde ve světě, je nakupování ve velkém velmi oblíbené. I u nás tentotrend naznal jistých úspěchů. Řada lidí pořádá měsíční nákupy. V klasických supermarketech však ušetříte maximálně na benzínu, svět objednává hromadně přes internet za velkoobchodní ceny. Jak je tomu u nás? Upřímně řečeno o možnostech internetového hromadného nakupování jsem slyšela prvně. Tedy v rámci České republiky. Po důkladném průzkumu českých internetových stránek musím konstatovat, že jakkoli je to v zahraničí frekventované a dá se říct běžné, tak u nás je to naprosto výjimečné. V době, kdy však téměř každý z nás obrací korunu několikrát v ruce, než ji utratí tuto možnost nakupování uvítáte.

Proč nakupovat hromadně?

Nákup ve velkém je ekonomický. Balení ve velkém je levnější a často za velkoobchodní cenu. Což byste v klasickém obchodu stěží sehnaly. Klasické obchody si takové ceny však nemohou dovolit, protože nepředpokládají s velkými odběry a jsou povinni často pokrýt i další náklady, ne pouze skladové. Nakupování ve velkém se tedy i u nás dostává mezi běžné spotřebitele. Ihned vidíte velký rozdíl v ceně, kolik peněz ušetříte. Ale pozor, není to tak jednoduché, jak by se možná zdálo.

Jaká je ale pravda, je to skutečně tak výhodné?

Říct, zda je hromadné nakupování skutečně až tak výhodné, závisí na více okolnostech. Záleží na tom, co kupujete. Rozhodně se vám neoplatí kupovat ve velkém zboží s krátkodobou trvanlivostí, jako chleba nebo třeba vejce. Naopak vše, co nepodléhá zkáze a patří mezi spotřební zboží výhodné je.

Zmíníme se například o konzervách, těstovinách, papírenském zboží a tak dále.

Výhody z hromadného nakupování rozhodně ocení velké rodiny s dětmi, kdežto samotný jedinec, ne.

Hromadné nakupování je výhodné když..

- umíte skladovat

- máte kde skladovat

zdroj informací: www.capnito.cz

fotky ze sxc.hu

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Výhody hromadného nakupování”

  1. pegonela napsal:

    To je to: Byt není nafukovací. Ale pro podnikatele a velké rodiny to výhodné je.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.