Výtvarné potřeby pro děti

0190_5120392_maly

Jak trávíte volný čas se svými dětmi, když počasí zrovna nepřeje? Jste zastánkyně televize a počítačových her, abyste měla pro sebe chvilku klidu, nebo naopak veškerý svůj volný čas věnujete dětem a rozvíjíte jejich kreativitu?

 

Začněte se základními výtvarnými potřebami, které jsou vhodné i pro ty nejmenší děti. Pastelky, voskoky a papír je to základní, co byste měla pro děti doma mít. Děti můžou malovat svévolně na papír, nebo barvičkami vymalovat omalovánku. Pro odvážnější maminky, které se nebojí umazaného koberce, jsou skělé vodové či temperové barvy, které mají děti obzvlášť rády. Štětec, voda a barvičky zabaví, každé dítě, lépe než dětské televizní seriály, které jsou vysílány pořád dokola. Výtvarné pomůcky a kreativní potřeby, nejsou finančně náročné a dokážou zpříjemnit volné chvíle, navíc se každé dítě rádo pochlubí obrázkem pro maminku, či tatínka. A vy budete mít originální výtvor malého umělce, na který se za pár let ráda podíváte :)

V období Vánoc či Velikonoc můžeme využít kreativní potřeby a malovat tématické motivy na okna či dlaždičky, barvami na sklo, které velmi snadno sloupneme. Velkou výhodou je, že tyto barvy na sklo jsou netoxické a vypratelné.

Pro zručnější a trpělivé povahy, bych určitě doporučila knihu pro šikovné ruce, tato kniha je určena pro děti, které rády něco nového tvoří. Obsahuje výběr 52 nejzajímavějších výrobků z knih edice Malá dětská dílna. Postačí mít základní výtvarné pomůcky a můžete začít. V knize najdeme i inspirace na drobné dárečky, módní dopňky a bytové dekorace.

A pokud by se přeci jen vyčasilo a chtěla byste rozvíjet kreativitu dítěte i venku, stačí nakoupit bílé a barevné křídy a můžeme kreslit na chodník.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 3,50 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Výtvarné potřeby pro děti”

  1. Pirlenka napsal:

    to se hodí – venku zataženo, zima :-/ Jdeme tvořit :-)

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.