Sex na jednu noc – ano, či ne?

8275561_s

Sex na jednu noc je pro každého. Člověk se k ní obvykle dopracuje neplánovaně, nemusíte se však tvářit provinile. Psychologové sex na jednu noc nezavrhují, ba naopak považují ji za zpestření uvadajícího vztahu anebo dobrý způsob řešení pocitu samoty, či depresí.  Ani Češi proti ní nic nemají, tedy  pokud se zrovna netýká jejich partnera. A jak jste na tom vy? Podle průzkumu SANEP mají Češi docela zajímavý přístup k nevěře. Spousta z nich svůj momentální vztah nepovažuje za konečný. Jedna šestina Čechů si dokonce myslí, že sex na jednu noc není nevěra. Jedna třetina Čechů si myslí, že sex po telefonu, erotické esemesky, skupinový sex, lesbi sex, či sex s bývalými partnery nejsou nevěrou. O to překvapující je skutečnost, že více než 50% považuje partnerovu nevěru za největší prohřešek ve vztahu. Ještě větším paradoxem je pak i následný výsledek o poněkud naivní představě celoživotní věrnosti. Na celoživotní věrnost totiž věří 73% respondentů. Češi jsou evidentně pokrytečtí.

Sex na jednu noc není v současné době nic neobvyklého a evidentně přípustného, jen se o tom váš partner nesmí dozvědět.  I sex na jednu noc má jistá pravidla.  Jednorázový sex vzniká obvykle neplánovaně a rozhodně byste jej neměli zavrhovat jen proto, že na sobě nemáte zrovna to nejlepší prádélko, které doma máte. Je však fajn, když pro jistotu v kabelce žena nosí náhradní kalhotky a muž ochranu.

Partnera na jednu noc nepodrobujte hloubkovému průzkumu, vždyť o to vám nejde. Nechcete s ním žít, jen užít, a proto si všímejte jestli vás přitahuje, jestli vás baví, jestli s vámi tančí, dlouhé hovory si nechte pro svého manžela.

Buďte upřímní. Vyhnete se pak zbytečným nepříjemnostem, kdy si to jeden z vás vyloží jinak a začne si stavět vzdušné zámky. Možná nakonec k ničemu nedojde, ale lepší než abyste ráno bojovali se slzami a pocitem využití.

Místo?

Vždy je lepší místo toho druhého, protože nám umožňuje výhodu taktického úniku.  Další výhodou je, že nemusíte prozradit svou adresu bydliště a tím se případně můžete vyvarovat citovému nátlaku. Něco do sebe má i neutrální místo, které vám umožní naprostou intimitu, kdy se nemusíte představit ani vlastními jmény.

Ochrana

I kdybyste byli sebevíce omámeni alkoholem, na ochranu rozhodně nezapomínejte. Nebuďte ješitní a neriskujte svůj život kvůli jedné prohýřené noci, mohlo by to mít pro vás nedozírné následky.  I když žena tvrdí, že užívá antikoncepci, před pohlavními chorobami vás neochrání.

Ráno po sexu

Nemusíte zrovna utíkat, zkuste něco důstojnějšího. Poděkujte za prožitou noc a neutrálním způsobem se dejte na ústup. Uvidíte, že budete mít pak lepší pocit.

Pozor na experimenty

Nečekejte od sexu na jednu noc nějaké velké zázraky, protože i milující partneři potřebují nějaký čas, aby se sehráli. Z druhé strany se můžete uvolnit a popustit svou fantazii z otěží, protože přeci jen ráno všechno skončí a už toho dotyčného nikdy neuvidíte.

Čekejte tedy spíše průměrný sex, pokud dojde k něčemu výjimečnému, tak se jedná o osudové setkání a je dobré zauvažovat zda by nebylo dobré zkusit něco víc.

Zahrávání si s city

Je velice nebezpečné a může vám to způsobit ohromné problémy. Když jeden začne očekávat něco víc, než ten druhý. Máte několik možností, ignorovat to a vymyslet si žárlivého partnera, dalekou cestu, těhotenství…

Pokud jste vy v pozici, který by chtěl něco víc, nejprve se ujasněte, jestli o toho druhého skutečně stojíte anebo se jedná pouze o vzrušení z nedosažitelnosti.  Jestli to první , zkuste si to ujasnit, rozhodně však netlačte na pilu a dejte možnost tomu druhému, aby vás nenápadně poznal i z jiné stránky, než pouze z té intimní.

Z jednorázového sexu vzniklo již mnoho velice pevných manželství. sex na jednu noc je totiž více o sexuální přitažlivosti, než o nějakém logickém úsudku.  Vše se prostě řídí přírodou a někdy je to prostě ku prospěchu věci.

zdroj informací: idnes.cz, novinky.cz, doma.cz, femina.cz, kafe.cz, izeny.cz

zdroj fotek: 123rf.com

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

2 reakce na “Sex na jednu noc – ano, či ne?”

  1. pegonela napsal:

    Nikdy jsem ho neprovozovala.

  2. Lia napsal:

    Tady je sepsáno vše, co by vás mohlo zajímat o sexu na jednu noc :-)
    *******

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.