Sex na pracovišti

6185323_s

Erotickým hrátkám na pracovišti se podle studií oddává přes 31 procent z nás. Prý se spousta dotázaných styděla odpovědět, takže reálná čísla jsou daleko vyšší. Spousta párů si nedomýšlí následky jejich počínání.

Najednou je všechno krásné, těšit se ráno do práce, mít chuť se pěkně obléknout, namalovat, učesat, více se voňat. Sebevědomí rázem vyroste hodně vysoko a i samotná práce nám jde od ruky, vždyť co si budeme vykládat, když je člověk pozitivně naladěn vše jde pak samo.

Následky můžou být mnohdy fatální, povětšinou příběhy končí odchodem z práce jednoho z páru, a to je ten lepší scénář, horší případy nastávají, když je jeden popřípadě oba z páru zadán a do děje jsou vtaženy i jejich rodiny.
Pokud se románek na pracovišti provalí a tím si můžete být téměř jisti, že se provalí, následky jsou nemilé. A to obzvláště v tom případě, je-li jeden z páru v pracovně nadřazené pozici.

Zbylý kolektiv se bude cítit ukřivděný a nebude se na věc dívat s laskavým výrazem. Nejspíše budou názoru, že zatímco oni pracují, tak si jiní užívají. To, že tomu tak ve skutečnosti není, se špatně vysvětluje. Dochází tím k poklesu pracovní morálky, jako celku. Ti, kteří poměr na pracovišti zažili, většinou sáhli do řad svých kolegyň a kolegů. Víte, že 6% žen dává přednost svým nadřízeným?

Co dělat, když se nám něco podobného stane?

Pokud se tedy ocitneme v takovéto situaci, je třeba si předem ujasnit co vlastně chceme, jak to chceme a co od celého románku očekáváme. Největší problémy přicházejí s případnými rozchody. Z osoby, na kterou jsme se každý den těšívali se stane někdo, ke komu trpíme averzí. To, co ze začátku vypadalo jako příjemné zpestření, často končí zklamáním, hádkami a může značně zkomplikovat kariéru i osobní život. Všechny tyto emoce se nedají ukrýt před zbývajícím kolektivem (dokládá i psycholožka Kyrianová).

Nejefektivnějším řešením je změna zaměstnání jednoho z dvojice. Proto je dobré řídit se heslem: “ Co je v domě, není pro mě.“, vyvarujeme se tak spoustě problémů i emočního vypětí. Rozmysleme si tedy dvakrát, než se do něčeho vrhneme přímo po hlavě.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 3,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Sex na pracovišti”

  1. Timea napsal:

    Naprosto souhlasím s heslem: „Co je v domě, není pro mě“. Pokud nám záleží na naší práci, pozici, kterou jsme si v zaměstnání za léta vybudovali a máme trochu soudného rozumu, nepůjdeme do toho. Málokdy jsou lidé na stejné pracovní úrovní, když je „zastihne“ vztah na pracovišti.O to těžší je po rozchodu takovou věc řešit:kdo odejde, kdo zůstane.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.