Vztahy dnešní doby, proč tomu tak je?

vztahy

Dnešní doba novým vztahům příliš nepřeje. Spousta z nás a ať to jsou ženy, či muži, mi dá určitě za pravdu, když si troufnu tvrdit, že dnešní doba novým vztahům nepřeje.

 

Je to zkrátka prosté. Ze vztahů se stal hon na opačné pohlaví, jsou v kurzu jen nezávazné vztahy a sex, ale všichni se tváří, že jde vlastně o lásku. Chlapi vymýšlí všechno, aby toho dosáhli a ženy zase vymýšlí všechno možné, aby tomuto zamezily. Díky tomu vzniká chaos, ve kterém musíme fungovat každý den. Lidi taktizují, přemýšlí co říct, co odepsat, co udělat, co neudělat, jak tomu druhému zamotat co nejvíce hlavu.

 Úmyslně neodepisují, nebo odepisují něco jiného, než ve skutečnosti chtějí, a to vše jen proto, aby buďto chránili sami sebe, či vzbuzovali nějaký klam, který je snad obohatí…? Hra na kočku a na myš, kterou jsme mnohdy donuceni hrát, aniž bychom vlastně znali pravidla. Dnes skoro nikdo nestojí druhému čelem jako člověku, ale jen jako nabitá konstruktivní pevnost, či zbraň, která čím více postřílela, nebo čím více ubránila, tak je výkonnější a tím pádem žádanější.

Nikdo pak  často neví, kdo je skutečně ten druhý. Většinou to člověk zjistí až ve chvíli, kdy se řečím poddá a dosáhne svého a až  s odtsupem času zjišťují koho, že si to teda pustili k tělu a kým se nechali tak snadno obalamutit. Světu vláde přetvářka a taktika, lidi si hrajou na kamarády, samaritány, chápavé jednotlivce. Zprvu to vypadá jako příjemná opora, ale pravda často zůstává úplně někde jinde. A pak má člověk někomu věřit, někomu se otevřít, ukázat co je uvnitř zač, když musí čelit takovým to věcem a často falešnému pozlacenému pozlátku. Ubývá osobností, lidí, kteří jsou jen sami sebou a Vy víte s kým máte tu čest, bohužel. Ale nezoufejme, přetvařovat se a hrát nelze pojmout jako trvalý vztah, je to jen otázkou času, než dotyčná osoba projeví svou pravou tvář.

Důležité je se pořádně dívat kolem sebe, mít oči dokořán. Nenechat se zmást řečma druhého a víc vnímat jeho podstatu, která se časem vždy projeví. Tak či tak, kdo si tímto alespoň jednou neprošel, má velkou pravděpodobnost, že naletí. Život je zkrátka o zkušenostech, instinktu a taky o nás samém .

Proč si myslíte, že tolik lidí žije singl? Je to dobou, nebo se lidé změnili a každý hraje pouze sám za sebe?

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

2 reakce na “Vztahy dnešní doby, proč tomu tak je?”

  1. Petra Miletka napsal:

    Single lidé jsou převážně pouze ve větších městech, kde prostě dělají kariéru a na vztahy nemají čas. Až si ale uvědomí, že už mají téměř vše, co chěli, možná zjistí, že jim chybí to nejzásadnější, člověk, se kterým by se o své úspěchy i neúspěchy podělili.Je mi jich líto a přeju jim, aby brzy prozřeli a hlavně, aby už pro ně nebylo pozdě:-(

  2. Luccy napsal:

    Ono vztahům nepřeje hlavně období. Nevím, jak to, ale já i kamarádky kolem ukončily několikaleté vztahy téměř v jednom období (v uplynulém měsíci). Nevím, co to na všechny tak dopadá najednou, nicméně současná doba tomu rozhodně nenapomáhá.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.