Za vším hledej kamarádku

8927249_s

To ale nenapadlo Janu, se svou nejlepší kamarádkou vyrůstaly.

Jana chodila třináct let s přítelem a sedm let spolu žili. Požádal ji o ruku a ona nadšeně přikývla.


Poprosila Eriku, aby ji šla za družičku a ta radostně přisvědčila. Tak to všechno začalo. Přípravy na svatbu vrcholily, jen šaty nechávala Jana na poslední chvíli. Žádné ji neokouzlily natolik, aby si je hned odnesla. Erika přišla se spásným nápadem. Podívej se do mého počítače, mám tam pár návrhů, kámoška je návrhářka, něco mi poslala. Jana celá natěšená otevírala  její notebook, co ji zarazilo byla složka s názvem miláček. Pokud dobře věděla, Erika dlouho nikoho nemá – říkají si přece všechno. Na okamžik zaváhala a složku otevřela, následující okamžiky by nejraději vymazala ze své paměti. Složka byla plná obrázků JEJÍHO miláčka a snoubence.

Rozchod byl dramatický, ale rychlý. Svatba se těsně před jejím začátkem rušila. Vysvětlování rodině a okolí byl oříšek, nikdo tomu nechtěl uvěřit. Ze začátku to všichni brali spíš jako nejapný vtip, než holý fakt. Jana a Pavel by vyhráli nominaci na pár roku, kdyby taková soutěž byla. Hledat chyby, kterých se oba dopustili už bylo zbytečné.
Rozchod bolel jako hrom, ale tím to pro Janu nekončilo. S Erikou se musela vídat dvakrát v týdnu,  byla totiž cvičitelkou Zumba tance a Erika stálou klientkou, která chodit nepřestala. Kdyby bylo na Janě, přestane cvičit, schová se doma pod peřinu a vše zlé zaspí, to ale není dost dobře možné.

Postaví se na nohy a začne znovu. Co si budeme povídat, po třicítce sama a ještě bez práce, to by nebyla ta nejlepší kombinace. Stále tedy cvičí a vídá se vztekem španělského býka – bývalou nejlepší kamarádku. Ta se několikrát snažila situaci vysvětlit, ale je vůbec co vysvětlovat ? Je vůbec pro tohle omluva ?

Zažily jste někdy podobnou situaci ?
Jak se má Jana s rozchodem vyrovnat?
Copyright (c) 123RF Stock Photos

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 4,67 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

3 reakce na “Za vším hledej kamarádku”

  1. Pirlenka napsal:

    nezažila, ale v okolí pár takových případů znám…

  2. Nicol napsal:

    musí to být strašně nepříjemné, kamarádce se svěřujeme…, nehledě na to, že člověk v jednom případě ztratí hned dva blízké lidi najednou.

  3. pegonela napsal:

    Ano, je to zlá situace, ale z každé podobné pomůže čas. Člověk snese hodně. Přeji hodně štěstí.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.