Celulitida útočí!

283543_on_the_sun

Celulitida, ano, takhle se jmenuje noční můra většiny žen, a to již od raného věku. Nejedna z nás si v nepozorovaných chvílích detailně prohlíží stehna, a následně pak zoufáme nad všemi dolíčky, které jsme objevily. Pouhé pomyšlení na pomerančovou kůži, kterou všichni uvidí, až na sebe oblékneme plavky, nás přímo děsí! Ale co s tím?

Co to je?

Celulitida je pojmenování pro dolíčky a hrbolky na pokožce, označované také někdy jako pomerančová kůže. Na svém těle je pozorují stále mladší a mladší ženy a někdy se s ní setkávají už patnáctileté dívky. Ve většině případů bývá spojena s obezitou, ale někdy postihne i štíhlé ženy.

Proč máme celulitidu?

Celulitida vzniká v důsledku hromadění tukové tkáně a stárnutí podkožního vaziva. Při celulitidě se podkožní tukové buňky nafukují a plní většinou škodlivými odpadními látkami, které by měl z těla odvádět lymfatický systém. Nejčastěji se objevuje na stehnech, hýždích, břichu, pažích, ale třeba i na poprsí či v obličeji. Vyvolává ji vpodstatě ochabování vazivové tkáně a hormonální změny.

Celulitida není onemocnění, ale může vyústit v civilizační onemocnění nohou, jako jsou křečové žíly, otoky a nakonec i bércové vředy. Celulitida bývá předzvěstí křečových žil.

Jak se jí vyhnout

Vzniku celulitidy lze bránit zdravou stravou, dodržováním pitného režimu a dostatkem pohybu. Pokud máte nějaká kila navíc, bylo by určitě vhodné pokusit se je shodit. Pokud jde o ty pasivnější metody, máme tady krémy či tablety. Odborníci pak provádějí lymfatické masáže, akupresuru, léčbu ultrazvukem, nebo třeba liposukci.

zdroj foto: www.sxc.hu

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

8 reakcí na “Celulitida útočí!”

 1. beatka napsal:

  je to tak, jsem docela štíhlá, ale se stehny a celulitidou mám obrovský problém, kosmetika mi na to moc nepomáhá, je fakt, že chladivé krémy udělají takovou vrstvu, že to nejde tolik vidět, ale určitě jí neodstraňují. Chce to více pohybu, bohužel není kdy :(

 2. Nicol napsal:

  Mám kamarádku, která je štíhlá, cvičí a dodržuje pitný režim a chodí na lymfatické masáže, ceulitidu ale má…. tak kde je problém teď ???

 3. beatka napsal:

  možná to bude i genetické

 4. Pirlenka napsal:

  To je pak dost blbý – pokud se o sebe tak stará a stejně celulitidu má :-(

 5. canibalx napsal:

  V tomhle mají pánové výhodu, ovšem zase se nám dělá pivní pupík

 6. Chilligirl napsal:

  Už jsem se na to někde ptala… Skutečně si myslíte že by šla celulitida vyřešit liposukce ? A myslíte invazivní nebo třeba tumescentní? Nemáte někdo zkušenost, zvažuji tuto variantu i jako řešení celulitidy..

 7. adriana napsal:

  tumenescentní je invazivní!!!
  invazivní znamená porušení kůže a to jakýmkoliv způsobem…
  tumenescentní znamená způsob užití anestézie..
  to znamená, že nejsi v celkové narkóze jen jsi docela slušně oblbnutá a jsi při vědomí anebo pospáváš a umrtvenou máš hlavně tu lokalitu.
  celková se doporučuje, když jde o hodně oblastí anebo když bereš tuk třeba z břicha a máš u toho i modelaci prsou anebo máš více lokalit…
  mno…
  po tumenescentní jdeš rychle domů a jsou menší rizika, kontraindikace, lepší snášenlivost, rychlejší uzdravení
  efektivita? pokud budeš jíst stejným způsobem tak jasně že přibereš… ono se eliminuje sice řada tukových buněk, tak se budou ukládat buď jinde… anebo i tam..
  objem a váha se zvedá… ten tuk se ukládá do buněk a ty prostě zvětšují objem.. pokud nezměníš životní styl, tak nic nevyřešíš…

 8. adriana napsal:

  Jo a propo… psala jsem tu i o Vacu shape therm.. tak to je vlastně spojení lymfy neinvaz liposukce a trenažéru do jednoho, je to levnější než jednotlivé procedury,je to na větší plochu efektivní a tedy celulitidu to likviduje hoodně významně..
  ale holt se u toho musíte hýbat :-)

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.