Factory Outlet

outlet

Je všeobecně známo, že oblečení v Česku patří k jedněm z nejdražších v celé Evropě. Proto mne celkem udivuje, že podle posledních průzkumů pouze 20% Čechů využívá možnosti nákupu v Outletech. Na rozdíl od celé Evropy, která ve Factory Outlet nakupuje víc než z 50%.  Víte vůbec, že nakupováním v Outletu můžete ušetřit až 70% z běžné ceny?

Factory Outlet

Factory Outlet byl založen v 80. letech v Americe, kdy se přímo ve výrobnách halách různých fabrik konaly velké výprodeje sezónního zboží, nadměrných zásob, již nevyráběného zboží a podobně. Tyto prodeje narůstaly v oblibě, a proto se šířily dál a dál, až se dostaly do Velké Británie a následně do zbytku Evropy. Dnes, jsou Outletové obchody po celém světě a sbírají veškeré zajímavé a značkové zboží z rozličných továren. Kromě sezónního zboží a již nevyráběných modelů, tvoří sortiment i zboží z uzavřených a zkrachovalých obchodů. Jde vždy o kvalitní výrobky, které jsou však nabízeny za velmi výhodné ceny.

Kamenné obchody Factory Outlet jsou i u nás. Tak jako všude jinde ve světě jsou obvykle tam, kde je vysoký pohyb lidí. Právě proto jsou tyto Outlety umístěny v Praze na ulicích K Dolu 14 v Praze 4 – Modřanech, na ulici Olštýnské 607/1 v Praze 8 a v centru Prahy na ulici Skorkovská 1511. Ve všech třech kamenných obchodech mají otevřeno od Pondělí do Neděle od devíti rána do devatenácté hodiny večerní.

Outlet na internetu

S příchodem internetu vznikly nové možnosti. Začali vznikat Outletové e – shopy, které jsou ještě levnější než kamenné obchody. Není se však čemu divit, protože díky tomu, že nemusí mít žádnou provozovnu ušetří spoustu peněz na nájmu, spotřebě energie a také personálu. Cena tak může klesnout až o 70% procent níže než v běžných obchodech, což je přeci víc než výhodné. Internetové e- shopy se obvykle zaměřují na prodej určitého zboží (například sportovní zboží, parfémy, elektronika, čokolády, auta, obuv, hodinky a podobně). Pražský  Outlet e -shop se zaměřuje právě na prodej sportovního zboží a nejdete zde takové značky jako: Fila, Adidas, Nike, Puma, Diadora, Kappa, Piere Cardin a tak dále.

S čím však musíte počítat je ta skutečnost, že se nejedná o super horké novinky a že jsou dostupné pouze v omezeném množství, barvách a velikostech.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

4 reakce na “Factory Outlet”

 1. beatka napsal:

  no ono není outelt, jako outlet. Třeba ty v české republice, jsou nic moc, výběr skoro žádný. Třeba v Rakousku, už je tomu úplně jinak, tak se dají koupit krásné kousky

 2. Nicol napsal:

  Co v Rakousku, ale v Itálii… :-) tam to stojí opravdu za to. V Praze není špatná Fashion Arena, nebo ve Vídni Parndorf, ale i tam se stane, že je zboží nic moc, nebo není tak výhodné…

 3. Pirlenka napsal:

  přesně, u nás outlety nic moc :-(

 4. pegonela napsal:

  Mám zkušenost s Rakouskem, rozdíl je znát.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.