Historie značky Kenzo

kenzo_logo

Značka Kenzo patří mezi špičky v oblasti návrhářství, parfémů a módního stylu. Kenzo píše historii v posledních více než třiceti letech. Tvůrce značky Kenzo  přinesl této značce nádech krásného a tajemného Japonska.

Kenzo Takada se narodil v roce 1939 a již od dětství se mu líbila móda. Tento svět ho učaroval ze stránek časopisů jeho sester. Roku 1958 se přihlašuje jako jeden z prvních chlapců na nově otevřenou část umělecké školy Bunka Fashion College v Tokiu, která byla do té doby vyhrazena převážně ženám. Hned po obdržení diplomu se roku 1964 stěhuje do Paříže a snaží se na sebe upozornit návštěvami módních přehlídek a prodejem svých kreseb. Prvotní kolekce musel kenzo vyrábět z různých látek, které nakupoval na bleším trhu. Výsledkem tak byly často velmi odvážné kompozice různých vzorů a nesčetného množství použitých látek.

Roku 1970 se poprvé prosazuje se svou odvážnou kolekcí netradičních střihů a volně splývavých tvarů. O dva roky později získává prestižní ocenění Japonské asociace módních editorů. Svůj cit pro dramatičnost zase dává na obdiv koncem 70. let, když své přehlídky umisťuje do prostoru cirkusového stanu. Vliv východu Kenzo Takada rozvířil módní svět zejména svým pojetím kombinací střihů a barev a drzými nápady. V jeho motivech často převládaly volné oděvy a jemné vzory inspirované jeho rodným Japonskem. Ty však dokázal vždy nadčasově spojit s moderními trendy a nejednou tak předběhl svou dobu. Roku 1983 uvádí na trh svoji první pánskou kolekci oblečení a již o pět let později přichází na trh se svými  parfémy. I zde je patrný vliv jeho domoviny, zejména v kombinaci přírodních vlivů a jejich vzájemného propojení s často až básnicky laděnými příběhy, nebo nápady na jejich ztvárnění. Ženská řada jeho parfémů doslova vyvolala senzaci.

Proslulé byly jeho svěží vůně ve formě lahviček a flakonů. Jedním z příkladů je známá Kenzo Flower By Kenzo, uvedená na trh v roce 2000, kterou vytvořil jen proto, že vlčí mák nemá žádnou vlastní vůni. Kenzo mu však chtěl nějakou vymyslet. Doplnění samotného flakonu o tuto výraznou květinu pak jen zvýraznilo jeho zajímavost. Pánským parfémům se zase snažil vtisknout nenápadnou sílu a mužnost, nikoliv však na úkor elegance a příjemného pocitu pohody. Roku 1991 tak přišel s první řadou vůní Kenzo Pour Homme určená mužům. V roce 1993 byla značka Kenzo jako jedna z mnoha připojena k módnímu gigantu LVMH a pod jejími křídly dále pokračovala ve svém úspěchu. Rok po představení slavné Flower by Kenzo přichází na trh nová značka Kenzo KI zaměřená na kosmetiku a péči o pleť. To už ve vedení firmy není zakladatel kenzo Takada, který se roku 1999 odebral na odpočinek a vedení firmy přenechal svým nástupcům.

Posledním malým návratem k jeho celoživotnímu dílu a nekončícímu snu se tak stala roku 2005 jeho kolekce nádobí, bytových doplňků a nábytku s názvem Gokan Kobo. Nosit oblečení, nebo vůni Kenzo tak pro její obdivovatele často neznamená jen mít ve vlastnictví světovou značku. Její tvůrce totiž dokázal své značce vtisknout i něco navíc. Máte-li zájem prožít něco nevšedního, oprostěte se od každodenního shonu a stresu a okuste výrobky značky Kenzo. Stačí jen zavřít oči a na chvíli se ponořit do tajemných vůní, které mají duši.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.