Jak pečovat o nohy, aby byly stále krásné

dlouhé nohy

Sotva začneme alespoň trochu vědomě ovládat nohy, začneme je naplno zatěžovat. Tento stav se nemění obvykle až do konce našeho života. Pohyb považujeme za zcela běžnou věc, která je člověku dána a „to“, jak hrozné to je přijít o moc pohybu často přijdeme až když už je pozdě. Celoživotní služby našich nohou si povětšinou nevážíme a péči o nohy zanedbáváme, to bychom však neměli. Dobrá péče a pěstěné nohy nejsou jen písní budoucnosti, jsou znakem moderní ženy, která ví, že jen tak její dolní končetiny vydrží ten vysoký zápřah, který prožívají a budou jí bezbolestně sloužit ještě dlouhá léta v plné kráse.

Jak však dobře o své nohy pečovat?

Chodidlo se skládá z 26 kostí, které spojuje 37 kloubů, součástí nohy je 32 svalů a 1700 nervových zakončení. Možná vás překvapí i skutečnost, že 90 000 potních žláz, které se na chodidle nalézají za jeden jediný den jsou schopny v horkých dnech vyprodukovat až 2dcl potu, přesto mají sklon k rychlému vysušování. Tento stav způsobuje fakt, že bohužel na chodidlech nenaleznete příliš mazových žláz, proto je potřebné chodidla každý den ošetřovat, jednou za týden si užít regenerační a relaxační kůru a jednou měsíčně absolvovat pedikůru.

Jak však o nohy pečovat doma?

 • myjte si je každý den a to i mezi prsty

 • po umytí si nohy pořádně vysušte, nezapomeňte ani na prostory mezi prsty, jelikož právě zde je největší prostor pro tvorbu plísní a úspěšné přežívání baktérií

 • nohy a obzvlášť praskliny ošetřujte pleťovým krémem a to každý den před obutím a než jdete spát

 • trocha zásypu v botách vám zlepší absorpci potu

 • každý den si berte čisté ponožky (s vysoce savým povrchem), punčochy

 • nehty na nohou se stříhají pouze v jedné rovině!

 • po ostříhání nehty ošetřte pilníkem

 • každý den si kontrolujte stav vašich končetin, pokud objevíte kuří oka, puchýře, či mozoly ihned je ošetřete

 • mějte alespoň dva páry bot na střídání. Je potřeba, aby boty pořádně vyschly a aby si udržely svůj tvar bez deformit, vydrží pak déle a i nohám to prospěje.

 • jednou týdně byste si měli nohy pořádně namasírovat zahřátým olejíčkem s několika kapkami levandule, či eukalyptu, případně máty. Zbavíte se tím napětí a získáte uvolnění.

 • nestyďte se použít osvěžujícího a antibakteriálního spreje na nohy

 • v neposlední řadě je také velice důležitý výběr správné obuvi. Celodenní chození v botách s podpatky vyšších než pět centimetrů není zrovna ideální. V takové obuvi trpí nejen noha, ale i páteř.

zdroj fotek 123rf.com 2x

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Jak pečovat o nohy, aby byly stále krásné”

 1. pegonela napsal:

  Miluji boty, ráda pečuji i o nohy. Mám pomalu víc krémů a peelingů na nohy, než na ostatní části těla :-) .

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.