Kalhotky – důležitá drobnost ženského prádelníku

dreamstimefree_16598111

Kalhotky dnes tvoří neodmyslitelnou součást našeho prádelníku. Bez tohoto kousku prádla si dnes snad ani neumíme představit svůj den. Víte však, že tomu tak nebylo vždy?  Ještě v celkem nedávné historii nebyla nestyda ta, která si vyrazila ven bez kalhotek, ale naopak ta jež si kalhotky oblékla. Chcete se dozvědět něco víc o historii tohoto zajímavého kousku oblečení?  Tak si přečtěte článek, v němž se dozvíte nejen něco o historii tohoto spodního prádla, ale také jaké máte možnosti při jejich výběru a jaký typ kalhotek prospěje nejvíce vaší postavě.

Historie kalhotek

Již v 16. století byly známé kalhotky s dlouhou pružnou nohavičkou, které se nosily v Itálii a byly vyrobeny z hedvábí anebo sametu. Nebyly však běžným kouskem ženského šatníku. Naopak, spořádaná zdravá žena se obešla bez kalhotek. Tyto kalhotky byly určeny pouze starým a nemocným ženám a služkám, když myly okna. Jinak bylo nošení kalhotek víc než nevhodné.

V devatenáctém století byly velice oblíbené tzv. biedermaierovské kalhotky, které byly velice roztomilé svým nabíráním, jenže tyto kalhotky byly také určeny pouze pro malá děvčata. S úderem dvanáctého roku je musela každá dívka svléknout a jít pod sukně nahá.

Éra kalhotek se tedy započala až s módou krinolín, kdy se stávaly různé nepředložené příhody a bylo nepatřičné, aby žena při ohnutí anebo usednutí dávala všem na odiv to, co skrývá pod sukní.

Trend nošení kalhotek však začal až v minulém století a to v roce 1928, kdy vznikly první kalhotky klasického střihu, které známe i dnes (panty). Potřeba nošení kalhotek souvisí se skutečností, že se v tomto období výrazně zkrátily sukně, a tak se kalhotky staly nepostradatelnými. Může za to i tenistka Gussie Moran, Američanka, která na Wimbledonu v roce 1949 nešokovala ani tak svou hrou jako svým drzým outfitem. Na kurt totiž nakráčela v odvážné mini sukýnce doplněné o krajkové nohavičky.

60. léta jsou znakem bavlněné revoluce, která se významně dotkla i kalhotek a přinesla tak ženám větší komfort, pohodlí a také kalhotky, které šetřily ženské zdraví.

Kalhotky dnes?

kalhotky v současnosti tvoří neodmyslitelnou součást ženského prádelníku. Ta, která se odváží jít bez kalhotek je považována nejen za odvážnou, ale  je také odsuzována širokou veřejností za nemístné chování. Postoj se tedy obrátil o více než 180 stupňů. Co myslíte, není to zajímavé?

Na trhu dnes je velmi široký výběr různých kalhotek mnoha značek, typů, barev i materiálů, je jen na vás, co  máte ráda a jaké si vyberete. Bohužel zde se dostáváme k dalšímu problému současných žen, podle provedených výzkumů si až 80% nevolí správné kalhotky. Proč tomu tak je?

Možná kalhotkám nekladou takový důraz, protože bývají skryty pod oblečením, na rozdíl od podprsenek. Možná je to také tím, že tato část těla bývá všeobecně u žen nejméně oblíbená. Řada žen si také mylně myslí, že muži mají větší slabost pro horní partie. Opak je však pravdou. I když to někteří muži nechtějí přiznat, matka příroda do podvědomí mužů pevně zakotvila jasné pravidlo, které řídí jejich podvědomí při výběru partnerky. Pudově si pak v prvé řadě vybírají právě podle rozdílu pasu a boků, čím větší rozdíl, tím větší pozitivum pro budoucí rozmnožování (zachování rodu). Pokud tedy chce žena zapůsobit, neměla by výběr kalhotek zanedbat.

Pokud se chcete dozvědět další zajímavosti o kalhotkách, či jaké kalhotky si vybrat, sledujte Moderní ženu i nadále, v příštím díle se dozvíte více.

zdroj informací:

www. sloggi.com, www.wikipedia.org, www.idnes.cz, www.prozeny.cz, www.stream.cz

zdroj fotografií:x dreamstime.com

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Kalhotky – důležitá drobnost ženského prádelníku”

  1. [...] Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si i první část: Kalhotky – důležitá drobnost ženského prádelníku [...]

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.